czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 22 września 2004
  • wyświetleń: 813

Podrzucanie kukułczego jajka

Reklama

Jedyny w mieście kryty basen w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica został otwarty z kilkudniowym opóźnieniem. Spór między starostwem bielskim a władzami Czechowic-Dziedzic przypomina przysłowiowe podrzucanie kukułczego jaja.

Basen został wybudowany w latach 70. Od tej pory nie był modernizowany. Jego eksploatacja pochłania rocznie ponad 300 tysięcy złotych. Z basenu korzystają przede wszystkim uczniowie szkoły, których jednak z roku na rok ubywa. Przykładowo w 2000 roku w szkole popularnie zwanej "resortówką" uczyło się 1700 uczniów, w tym roku jest ich 1000.

Starostwo powiatowe - administrator obiektu - chciało, by miasto przejęło basen i koszty jego utrzymania. Do końca tego roku obowiązuje umowa, w myśl której miasto płaci 65 tysięcy złotych za dodatkowe 30 godzin lekcyjnych miesięcznie. W ramach tych godzin z basenu mogą korzystać uczniowie czechowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.