czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 8 października 2011
  • wyświetleń: 3011

Sportowy sukces Gimnazjum nr 2

W poniedziałek 3 października w Dąbrowie Górniczej odbyła się wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego i równocześnie podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2010/2011. Dziewiąte miejsce w naszym województwie zajęło Gimnazjum Publiczne nr 2 z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Śląsku
gp2
Podczas Inauguracji w Dąbrowie Górniczej


gp2
Siatkarze plażowi - v-ce mistrzowie Śląska · fot. GP2


gp2 koszykarki
Sztafetowe biegi przełajowe 6 m dziewcząt i 5 miejsce chłopców w finale wojewódzkim


gp2
Dwubój nowoczesny - 9 miejsce w finale wojewódzkim


gp2
Siatkarze - 11 miejsce na Śląsku


gp2
koszykarki - 4 miejsce w Finale wojewódzkim


Pierwszy raz otrzymaliśmy zaproszenie Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Szkolnego Związku Sportowego do udziału w tej inauguracji. Zawdzięczamy to wyróżnienie sukcesom sportowym w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Nasza szkoła znalazła się na 9 miejscu w województwie śląskim.

O tytuł najlepszej szkoły walczyło aż 201 szkół gimnazjalnych. Takiego wyniku jeszcze nie było! Jeszcze żadna szkoła gimnazjalna w naszym powiecie nie uplasowała się wśród dziesięciu najlepszych szkół na Śląsku. Pierwszy raz w historii naszego gimnazjum zdobyliśmy tak wysokie miejsce w województwie.

Żeby zaistnieć w klasyfikacji wojewódzkiej należy zakwalifikować się do zawodów na najwyższym szczeblu, nie wystarczy zwycięstwo w zawodach miejskich czy powiatowych. Trzeba być najlepszym w rejonie- bo dopiero mistrz rejonu kwalifikuje się na szczebel wojewódzki. W minionym roku szkolnym aż 6 razy walczyliśmy wśród najlepszych szkół Śląska.

Zaczęliśmy we wrześniu od sztafet. Pod opieką pani Ireny Danielczyk dziewczyny zdobyły 6 miejsce, a pod opieką pani Agaty Krywult chłopcy 5 . Potem przyszedł czas na koszykówkę. Tym razem dziewczyny trenowane przez p. Danielczyk doszły do finałów wojewódzkich ( pierwszy raz w historii), gdzie zajęły 4 miejsce .

Kolejne sukcesy to już praca pod opieką pani Agaty Krywult - 11 miejsce siatkarzy , 9 miejsce w dwuboju nowoczesnym dziewcząt i największy sukces - drugie miejsce na Śląsku w siatkówce plażowej chłopców. Te wyniki pozwoliły nam zdobyć 131 punktów i 9 miejsce w województwie.

Sukces ogromny ale też ogrom pracy włożony w szkolenie sportowe naszej młodzieży i dobra współpraca wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły.

9 miejsce w województwie to sukces nie tylko naszego gimnazjum. To sukces nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych oraz trenerów klubowych działających na terenie naszego miasta. Sukces ten zatem dedykujemy wszystkim nauczycielom i trenerom, bo to nasz wspólny sukces

Agata Krywult / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.