Sport

  • 9 listopada 2011
  • wyświetleń: 4685

MKS: zwycięstwo młodziczek

W poniedziałkowe popołudnie młodziczki Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice w czwartej kolejce podejmowały na własnym parkiecie drużynę RMKS Rybnik.

Młodziczki, MKS Czechowice-Dziedzice
Drużyna MKS Czechowice-Dziedzice · fot. taurus / klub czecho.pl


Przed tym spotkaniem oba zespoły doznały po 3 porażki. Przy dopiero raczkującej grupie młodziczek starszych, zbierających doświadczenie o zwycięstwa z renomowanymi przeciwnikami niezwykle trudno. Spotkanie było okazją do odniesienia pierwszej wygranej w tym sezonie.

Pierwsza kwartę spotkania nasze zawodniczki rozpoczęły bardzo nerwowo tracąc kilka razy piłkę w prosty sposób. Mimo ambitnej postawy na pierwszą przerwę nasze zawodniczki schodziły z kilku punktową stratą. Druga odsłona meczu wyglądała zupełnie inaczej. To nasze zawodniczki nadawały tempo gry i szubko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Ogromna w tym zasługa Justyny Surowieckiej, która tylko w 2 kwarcie zdobyła dla MKS-u aż 20 punktów.

Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Lepsze mom enty gry raz jednej a raz drugiej drużyny sprawiały, że prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W końcówce spotkania było bardzo nerwowo. Na półtorej minuty przed końcem spotkania nasz zespół prowadził różnicą 6 punktów. Po nieskutecznych akcjach i przekroczeniu limitu przewinień rywalki zbliżyły się na 3 punkty. W ostatniej akcji meczy rybniczanki próbowały wyrównać stan meczu rzutem za 3 punkty, który na szczęście dla naszego zespołu okazał się minimalnie niecelny. Dzięki temu nasze zawodniczki odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po zakończeniu spotkania radość wśród zawodniczek była ogromna a wiele z nich nie kryło łez szczęścia.

taurus

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.