• 15 listopada 2011
  • 22 listopada 2011
  • wyświetleń: 7334

W szachy o Puchar Sołtysa

W dniu 20 listopada w Zespole Szkół w Zabrzegu został rozegrany VI Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Zabrzega. W turnieju wzięło udział 62 szachistów, którzy zostali podzieleni na 3 grupy rozgrywkowe: "Młode Talenty" dzieci do 7 lat - 23 uczestników, Grupa B dzieci do 10 lat - 19 uczestników, Grupa A otwarta - 20 uczestników.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze. Dla wielu uczestników najważniejsza była sama gra a dopiero na drugim miejscu wynik. Takie podejście do zawodów, zwłaszcza osób dorosłych przyczyniło się do miłej i rodzinnej atmosfery turnieju.

Największe emocje budziła rywalizacja w grupie najmłodszych dzieci. Emocje te udzielały się nie tylko małym szachistom ale również ich rodzicom i opiekunom.

Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Dla zwycięzców przygotowano puchary i nagrody rzeczowe.

VI Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Zabrzega · fot. Karolina Matejko, Mariusz Szczęśniak

Najmłodszy uczestnik turnieju ukończy w grudniu 5 lat, a najstarszy również w grudniu lat 70.