Sport

  • 15 listopada 2011
  • wyświetleń: 1832

Czechowicki UKS w Zabierzowie

W sobotę 12 listopada o godzinie 6.00 rano udaliśmy się do Zabierzowa na ciekawie zapowiadający się turniej. W turnieju obecność zgłosiły również zespoły znanych klubów jak Hutnik Kraków czy Cracovia Kraków. Były też dwie drużyny naszej zeszłorocznej "zmory" czyli Gwiazdy Ruda Śląska.

Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
fot. daruś eŁ


Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
fot. daruś eŁ


Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
fot. daruś eŁ


Pierwszy mecz grupowy graliśmy z AP Ziomki Rzeszów. Chłopcy grali z zaangażowaniem choć było widać trudy prawie 2 godzinnej podróży. Zremisowaliśmy 0:0. Mecz powinien zakończyć się naszym zwycięstwem 1:0, ale sędzia po dużych kontrowersjach (patrz emisja w kontrowersjach Canal Plus) nie uznał prawidłowo strzelonej bramki przez K. Sikorę (potwierdzili to kibice nie tylko naszej drużyny), co w późniejszym etapie rozgrywek miało ogromne znaczenie dla nas ponieważ nie wyszliśmy z grupy z minimum drugiego miejsca co dałoby nam szansę grać o podium lub minimum o szóste miejsce (AP Ziomki Rzeszów zajęły 3. miejsce). Drugi mecz z Cracovią Kraków zremisowaliśmy, ale 1:1 (K. Łukaszek). Trzeci mecz grupowy z AP 2011 Zabierzów również zakończył się remisem ponownie 0:0.

Z trzeciego miejsca w grupie awansowaliśmy do grupy walczącej o miejsca 7-9.W pierwszym meczu tej grupy pokonaliśmy Gwiazdę Ruda Śląska 1:0 (K. Łukaszek) w drugim dostaliśmy małe lanie od Zaborza Zabrze 0:3. Ostatecznie zajęliśmy 8-me miejsce. Na pocieszenie chłopcom pamiętającym potyczki z Gwiazdą Ruda Śląska pozostał fakt, że obydwie ich drużyny uplasowały się za nami (9 i 10 miejsce).

Turniej obfitował w trudne momenty, niewykorzystane sytuacje jak i brak szczęścia, ale mamy nadzieję, że nowe doświadczenia i ogranie się z lepszymi zaprocentuje (choć szczerze według naszych skromnych opinii kibiców nie odstawaliśmy wiele od tych najsilniejszych). Turniej wygrał Hutnik Kraków I, drugie miejsce zajęła drużyna AP 21 Kraków, a trzecie wspominane wcześniej AP Ziomki Rzeszów.

Naszą dzielną drużynę reprezentowali: K. Sikora, K. Łukaszek, B. Kus, D. Panek, K. Dziech, M. Klima, D. Hurynowicz, K. Szary, M. Wojtyła, W. Szpyrka i N. Wojciechowski. Nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, a Daniel Panek otrzymał indywidualną nagrodę od organizatora za najlepszego tego dnia zawodnika naszej drużyny.

Dziękujemy chłopakom za dzielną postawę, trenerowi Andrzejowi Michalskiemu i rodzicom, którzy pojechali za doping i cierpliwość (tej trzeba było dużo).

Więcej informacji o klubie na www.orlik2012.czechowice-dziedzice.pl.

daruś eŁ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.