Sport

  • 15 listopada 2011
  • wyświetleń: 3542

Wicemistrzostwo UKS Orlika 2012

W niedzielę 13 listopada starsza grupa naszych chłopaków udała się również do Zabierzowa na turniej z drużynami o groźnie brzmiących nazwach.

UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
fot. daruś eŁ


UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
fot. daruś eŁ


UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
fot. daruś eŁ


Po małym niedosycie turnieju z dnia poprzedniego gdzie grali młodsi zawodnicy trzymaliśmy kciuki za drugą ekipę. Udało się. Starsi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. W meczach eliminacyjnych kolejno wygrali z Akademię Piłkarską 21 – 1:0 (K. Kupczak), pokonali również Garbarnię Kraków 1:0 (M. Kopeć) i zremisowali z Albertusem Kraków 1:1 (D. Kopeć). Wyniki te dały nam drugie miejsce w grupie (tyle samo pkt. co pierwsza drużyna, ale stosunek bramek mieliśmy słabszy) i zagraliśmy w półfinale z Cracovią Kraków, z którą zwyciężyliśmy 2:0 (dwie bramki B. Grzywy), uzyskując tym sposobem awans do grupy walczącej o miejsca 1-3.

W pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej przegraliśmy ze Skawinką Skawina 0:2, a w drugim osiągnęliśmy remis 0:0 z AP 2011 Zabierzów, która z drużyną ze Skawiny przegrała 0:3 i dzięki lepszemu stosunkowi straconych bramek zajęliśmy drugie miejsce w całym turnieju. Wierzyliśmy w chłopaków ale wynik , który osiągnęli dość niespodziewany napawa dużym optymizmem i potwierdza, że nasze Orliki nie marnują czasu na treningach.

Wicemistrzowski skład stanowili: A. Gola, M. Kopeć, D. Kopeć, K. Klarman, P. Smalcerz, S. Nawrocki, Sz. Nowak, K. Kupczak, M. Śliwiński, A. Skrbeński, J. Głowiczka i B. Grzywa. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że Adam Gola został wybrany najlepszym obrońcą turnieju wśród wszystkich graczy. Gratulujemy chłopcom i trenerowi Andrzejowi Michalskiemu osiągniętego wyniku (znane marki musiały uznać tego dnia naszą wyższość) i mamy nadzieję, że będzie to motywacją do dalszej pracy na treningach i kolejnych triumfów.

Więcej informacji o klubie na www.orlik2012.czechowice-dziedzice.pl.

daruś eŁ

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.