Sport

  • 16 listopada 2011
  • wyświetleń: 2545

Długi weekend z tenisem stołowym

Zakończył się długi weekend z tenisem stołowym dla naszych zawodników.

tenis stołowy mks
fot. taurus / klub czecho.pl


W piątek w Chybiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego. W kategorii młodziczek Kinga Furtak zajęła 2m, a Monika Fołta 3m. Wśród młodzików 5m zajął Paweł Zawada, a 6m Robert Gryga. Joanna Blachura w kategorii Kobiet Open zajęła 4m. W kategorii dziewczyn gimnazjum Marzena Topór była 6.

W sobotę w na hali Victoria w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Miasta. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Tobiasz Gazda, Kasia Kopeć, Ania Kielar, Paweł Zawada i Joasia Blachura. Marzena Topór była - 3, a Justyna Kopeć - 4.

Niedziela to Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików. Chłopcy zanotowali nieudany występ wygrywając w sumie jeden mecz, natomiast dziewczyny zanotowały najlepszy jak dotąd występ w tej kategorii. Kinga Furtak po dobrej grze (pokonała m. in Agatę Paszek z MKS Cieszyn) zajęła miejsce 13-16 (startowały 53 zawodniczki), a Monika Fołta z 4 wygranymi meczami na koncie nawiązała wyrównaną walkę z najzdolniejszą zawodniczką Mysłowic - Julią Tomecką, ale przegrała mecz 3:1 zajmując miejsce 9-12. O dużym pechu może mówić Ania Kielar, która po wygranej z S.Kulasińską z Mysłowic trafiła w meczu o półfinał na jedną z faworytek Weronikę Januś MOSM Tychy. Ania świetną ofensywną grą doprowadziła do stanu 2:0, ale nie udało jej się wykorzystać kolejnych piłek meczowych i ostatecznie uległa walczącej do samego końca Weronice 3:2 na przewagi. Niewykorzystana szansa "została w głowie" na kolejny mecz z Pauliną Kopel i Ania ostatecznie zajęła miejsce 9-12 podobnie jak Monika Fołta.

W miejscowości Hażlach odbył się również VII Memoriał Jana Pomiećki, w którym startowali nasi seniorzy. W silnie obsadzonej kategorii Open Rafał Gryga zajał II miejsce, a Dawid Swakoń w kategorii Mężczyzn do lat 60 był 6.

taurus

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.