Sport

  • 23 listopada 2011
  • wyświetleń: 3021

UMKS Trójka na turnieju w Zabrzu

20 listopada na hali sportowej MOSiR Zabrze drużyny z rocznika 2000 i 1999 Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice rozegrały swój pierwszy turnieje halowy po rundzie jesiennej.

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice
fot. Mariusz Maławy


W III Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezesa SWSM "Promotor" Zabrze obok naszych drużyn wystąpiły: BTS Rekord Bielsko-Biała, Promotor Zabrze , Gwiazda Ruda Śląska, AP Szaflary, FK Lokomotiva Trnava (Słowacja).

Nasze drużyny zajęły takie same miejsca jak w tym samym turnieju przed rokiem. Rocznik 1999 rozpoczął od wygranej z Promotorem II Zabrze 2 do 1. Jak się później okazało była to jedyna wygrana naszej drużyny. W drugim spotkaniu pechowo przegraliśmy z gośćmi ze Słowacji. Dosłownie w ostatnich sekundach tracąc bramkę, po błędzie bramkarza na 1 do 0. Pechowo przegrane drugie spotkanie podłamało naszych zawodników, gdyż w następnych meczach już nie potrafili nawiązać wyrównanej walki. Dwoił się i troił nasz najlepszy zawodnik w tym roczniku Tomasz Dzida, co nie przeniosło się na wynik drużyny, ale zasłużył sobie tym na indywidualne wyróżnienie otrzymane od organizatorów. W ogólnej klasyfikacji w stawce 6 drużyn, nasz zespół zajął 5 miejsce.

Rocznik 2000 w pierwszym meczu odnotował porażkę wygrywając przez dłuższy czas ze Słowakami , podobnie jak starsi koledzy również mogli dowieźć remis do końca, ale zabrakło koncentracji w końcówce, ostatecznie padł wynik 1 : 2. Na szczęście to była jedyna porażka naszej drużyny w tym roczniku. Odwrotnie ułożył się mecz z Gwiazdą Ruda Śląska, gdzie nasi gonili wynik i udało im się w końcówce obrócić na swoją korzyść końcowy wynik 2 : 1. W trzecim meczu miały miejsce derby Podbeskidzia w Zabrzu, czyli konfrontacji Czechowic z Bielskiem. Szybko nasi obieli prowadzenie, jednak po bardzo wyrównanym pojedynku przeciwnicy z Bielska zdołali zdobyć wyrównującą bramkę.

W czwartej potyczce nasza drużyna spotkała się z gospodarzami turnieju, drużyną z Zabrza. Mimo wielu dogodnych sytuacji naszych zawodników padł w tym meczu bezbramkowy remis. Najważniejszym meczem, decydującym o miejscach w końcowej tabeli był mecz z AP Szaflary. Nasi przeciwnicy przegrywali z bezpośrednimi rywalami minimalną różnicą bramek. Nam udało się ich pokonać aż, 5 do 1 i to zdecydowało o wysokim II miejscu mimo remisów z Promotorem i Rekordem.

Rocznik 2000 w ubiegłym roku zdobył II miejsce, gdzie w najważniejszym meczu minimalnie przegrał 1 do 0 z triumfatorem Stadionem Śląskim, w tym roku też minimalnie przegraliśmy z gośćmi ze Słowacji 1 do 2. Dlatego udowodniliśmy, że w silnie obsadzonych turniejach halowych w roczniku 2000 jesteśmy nadal groźni. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Jakub Wojtyła.

Skład drużyn:

Rocznik 1999: A. Granatowski, T. Zosuł, A. Herok, Damian Jurek, Dawid Jurek, R. Szopa, D. Bieniek, M. Lech.

Rocznik 2000: D. Jonkisz, J. Wojtyła, M. Borgieł, K. Burian, A. Iciek, K. Hebda, G. Abramek, P. Strączek.

Mariusz Maławy

źródło: UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.