czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 grudnia 2011
  • wyświetleń: 1749

MKS: Sukces klubowy i szkolny

5 i 6 grudnia odbyły się w Chybiu Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Po raz pierwszy w tych zawodach wystartowała Szkoła Podstawowa nr 3 z Ligoty i zajęła wysokie 5 miejsce.

Reklama

MKS Czechowice, podium
fot. www.mks-czechowice.pl


Sukces tym większy, że na turnieju stawiła się ścisła czołówka województwa w każdej kategorii wiekowej. Z medalami Mistrzostw Śląska wróciła Ania Kielar - srebro i Kinga Furtak - brąz. Ania przegrała w finale z Julią Braś (KTS Mysłowice) 3:1.

Na duże wyróżnienie zasługuje Kinga, która mecz o 3 miejsce rozegrała z Sonią Kulasińską (również KTS Mysłowice). Kinga zagrała z utytułowaną rywalką z dużą wolą walki i żelazną konsekwencją w taktyce, zasłużenie wygrywając mecz 3:1 mimo, że w ostatnim secie przegrywała już 2:6, wygrała go 11:8! Jest to cenne zwycięstwo Kingi nad podwójną mistrzynią śląska z ubiegłego sezonu.

Jak się później okazało mecz ten miał ogromne znaczenie również dla klasyfikacji drużynowej, gdyż Zespół Szkół Sportowych Mysłowice ustąpił zaledwie o 1 punkt szkole z Pszowa, która została drużynowym mistrzem śląska szkół podstawowych.

Na wyróżnienie zasługują również Monika Fołta (5 miejsce), Krzysztof Sikora (6 miejsce), Paweł Zawada (7 miejsce), Tobiasz Gazda (8 miejsce). Gratulujemy!

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.