Półmetek rundy Ligi Futsalu

Po V kolejce poczynań czechowickich drużyn w Lidze Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłym sezonie II Liga tych rozgrywek może być zdominowana przez czechowickie drużyny. Dlaczego? Obecnym II ligowcom, czyli Południowcom i Innemu Zespołowi nie grozi spadek, Enigma z III ligi może wywalczyć awans, a Belfer Team zbliża się nieuchronnie do spadku z I Ligi.

Półmetek rundy Ligi Futsalu · fot. Andrzej Puchała

I Liga

Drużyna Belfer Team przegrała 7 do 1 z pretendentem do mistrzostwa I Ligi. Zespół Profi M Tec Futsal już w I połowie wygrywał 5 do 0. Team z Czechowic miał swoje okazję w dużo lepszej II połowie, ale ich nie wykorzystał. Profi po wysoko wygranej pierwszej połowie mimo słabszej gry zdołało powiększyć swój dorobek bramkowy. Belfer przeważał w drugiej odsłonie, jednak z wielu dogodnych sytuacji zdołał zdobyć tylko honorową bramkę w końcówce meczu przez Lisewskiego. Po tej porażce drużyna z Czechowic zamyka stawkę I ligowej tabeli.

II Liga

Południowcy w meczu z liderem Undergrasosexoholics, który jeszcze nie przegrał , już w 20 sekundzie zdobyli bramkę, a minutę później już prowadzili 2 do 0. W pewnym momencie Northec Południowcy prowadzili 7 do 1. Przebudzili się zawodnicy Undergraso zdobywając 5 bramek. Jednak na szczęście, mimo nerwowej końcówki czechowiczanie wygrali mecz 8 do 6. Chociaż niepotrzebnie zaserwowali sobie nerwową końcowe minuty, bo przez dłuższy czas mieli bezpieczną przewagę. Warto zaznaczyć piękne indywidualne bramkowe akcję Koczura i Płonki. Bramki zdobyli: Koczur 4, Płonka 2, Buchta 2.

Inny Zespół doznał drugiej porażki z rzędu, mimo że prawie do końca kolejny raz w ostatnich minutach ważyły się losy meczu. Po pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawili zawodnicy z Czechowic. Niestety Skęczek pod koniec pierwszej odsłony nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. W drugiej połowie doszli do głosu przeciwnicy. Inny Zespół mógł doprowadzić w końcówce do remisu, ale w kolejny meczu źle wykonany stały fragment gry dał możliwość przeciwnikom przeprowadzenia bramkowej kontry. Ostateczny wynik 4 : 2 (2:1) na niekorzyść czechowickiej drużyny. Bramki zdobyli: Jurczyga i Maron.

III Liga

Drugi z rzędu wyjazd do Suszca i drugie zwycięstwo Enigmy. Tradycyjnie Enigma zwyciężyła jedną bramką. Mecz do ostatnich sekund kolejny raz trzymał w napięciu. W ostatniej minucie Kopcoń zdobył bramkę na 4 do 2, jednak na sekundy przed końcem przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową i rzucili się do przodu walczyć o remis i mimo znakomitych okazji szczęście sprzyjało drużynie z Czechowic, która bije się o awans do II Ligi. Bramki: Siemieniec, Budny, Mikłasz, Kopcoń.

Mariusz Maławy, źródło: POSiR Pszczyna