czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 30 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2609

"Trójka" w Piłkarskiej Gwiazdce

Drużyna Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Trójka" Czechowice-Dziedzice 29 grudnia brała udział w IX halowym turnieju piłki nożnej chłopców z rocznika 1999 "Piłkarska Gwiazdka - Rekord 2011".

Reklama

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice
fot. UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice


Na hali sportowej Rekordu Bielsko-Biała rywalizowało 6 drużyn: Odra Włodzisław, Rekord Bielsko-Biała, MSK Namestovo, Iskra Pszczyna, Podbeskidzie Bielsko-Biała, UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice.

Bardzo silna obsada turnieju gwarantowała wysoki poziom piłkarski.
Nasi zawodnicy w pierwszym meczu pokonali gości ze Słowacji MSK Namestovo 1:0 po bramce Tomasza Dzidy. W drugim spotkaniu z Podbeskidziem mimo straty pierwszej bramki Dzida doprowadził do wyrównania, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik meczu na 2:1 ustalił Strączek. Po dwóch meczach, gdzie szczęście dopisywało zespołowi z Czechowic przyszły dwa słabsze występy.

Mimo prowadzenia po golu Adriana Heroka i kilku dogodnych sytuacjach w potyczce z Iskrą Pszczyna padł remis 1:1. W przedostatnim spotkaniu nasza drużyna nie dała rady Odrze Włodzisław, przegrywając 2:0. Ostatnia kolejka i mecz z gospodarzem Rekordem Bielsko-Biała to prawdziwy koncert gry w naszym wykonaniu. Dotychczas niepokonany Rekord w tym meczu miał za zadanie zdobyć jak najwięcej bramek by zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. W prawdzie udało im się raz pokonać naszego bramkarza, ale po bardzo dobrej końcówce i składnych akcjach aż 4 razy trafił do siatki przeciwnika Tomek Dzida. Tym samym zapewnił drużynie II miejsce spychając gospodarzy na najniższy stopień podium. Nasz najlepszy snajper okazał się również najskuteczniejszy w całym turnieju i z 6 bramkami zdobył tytuł "Króla strzelców".

Pokonaliśmy wyżej notowane drużyny z Bielska. Warto też dodać, że przegraliśmy tylko z liderem śląskiej ligi w tym roczniku Wodzisławiem.

Końcowa tabela wyników:
1.Odra Wodzisław 13 pkt. (10-2)
2.UMKS "Trójka" 10 pkt. (8-5)
3.Rekord B.-B. 10 pkt. (8-6)
4.Podbeskidzie 4 pkt. (7-7)
5.Namestovo 2 pkt. (5-11)
6.Iskra Pszczyna 2 pkt. (5-12)

Skład drużyny: Michał Wieczorek, Adrian Granatowski, Tomasz Dzida, Kamil Lorańczyk, Adrian Herok, Tymoteusz Zosuł, Marek Lech, Hubert Żmuda, Mateusz Borgieł, Jakub Wojtyła, Korneliusz Burian, Grzegorz Abramek, Piotr Strączek.

Mariusz Maławy

źródło: UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.