czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

• 14 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2403

Trwa dobra passa Południowców

Po VIII kolejce coraz bardziej krystalizuje się sytuacja w poszczególnych ligach. Mamy już pierwsze drużyny, które zapewniły sobie udział w walce o najwyższe cele, czyli w grupie mistrzowskiej. Niektóre drużyny wiedzą już także, że przyjdzie im walczyć o utrzymanie. Na ostateczne rozstrzygnięcia przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać dwie kolejki.

Liga Futsalu: Trwa dobra passa Południowców · fot. Andrzej Puchała

III Liga

Kolejny raz bardzo szczęśliwa dla drużyny Enigmy okazała się hala w Suszczu. To właśnie w meczach w tym obiekcie czechowicka drużyna zgromadziła najwięcej punktów na swoim koncie. Tym razem udało się pokonać The Blues Żory. Enigma rozpoczęła spotkanie bardzo spokojnie i cierpliwie czekała na swojej połowie i liczyła na kontry. I aż trzy z tych kontr okazały się skuteczne, ale trzeba zaznaczyć, że grę prowadzili zawodnicy z Żor. Po zmianie stron na jedną bramkę udało się dojść czechowiczan. Potem jednak przeciwnicy wymieniali się ciosami. Najpierw trafiła Enigma by 10 sekund później stracić bramkę. Mimo zaciętej końcówki wynik nie uległ już zmianie.

Enigma - The Blues 4 : 3
Bramki: Budny A. 8’, 10’, 30’, Słota R. 20’.

II Liga

Południowcy podtrzymują dobrą passę z poprzedniego roku, zaliczając już czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem bez swojego czołowego zawodnika K. Koczura pokonali zespół Mieszko Pszczyna. Drużyna z Pszczyny zagrała znakomite pierwsze 15 minut. Prowadzili 3:1 a bramkę stracili po głupiej stracie w obronie. Przed przerwą Northtec nawiązał jednak kontakt dzięki bramce po dobrze rozegranym aucie. Zaraz po zmianie stron mieliśmy remis po bramce z rzutu karnego. Czechowiczanie poszli za ciosem i po 30 minutach prowadzili już 6:3. Wtedy jednak obudziło się Mieszko i po dwóch bramkach odzyskali nadzieję na korzystny rezultat. W samej końcówce Płonka (z przedłużonego karnego) i Buchta rozstrzygnęli losy spotkania.

Northtec Południowcy - Mieszko Pszczyna 8 : 5
Bramki: Płonka A. 3’, 40’, Gibas K. 14’, 23’, Buchta K. 29’, 40’, Hudziec R. 22’, Janusz S. 30’.

Do małej niespodzianki doszło w pojedynku Innego Zespołu z zajmującym przed tą kolejką ostatnie miejsce Sew-Metem. Zwłaszcza, że piaskowianie pojawili się na meczu w siedmioosobowym składzie bez swojego snajpera Miki. Znakomicie zastąpił go Urbańczyk, który w sumie zdobył pięć goli, ale raz trafił do własnej bramki. Jego dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w 40 minucie nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. A jeszcze w 33 minucie drużyna z Czechowic prowadziła jedną bramką. Zwycięską bramkę Sew-Met zdobył na dwie minuty przed końcem meczu i opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Inny Zespół - Sew Met Piasek 4 : 5
Bramki: Damaz A. 17’, Ryszka K. 24’, Maron G. 28’, samobójcza 25’.

I Liga

Zawodnicy Belfer Team zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli niestety nie wstawił się na mecz ze względu na problemy z dojazdem. Tym samym ukarani 2 punktami ujemnymi i wskoczyli na ostatnie miejsce. Mecz próbowano rozegrać z poślizgiem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i Elbud zagrał sobie wewnętrzny sparing. Część drużyny z Czechowic dojechała dopiero z 20 minutowym opóźnieniem.

Mariusz Maławy, źródło: POSiR Pszczyna