Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 23 stycznia 2012
  • wyświetleń: 1824

I miejsce UMKS Trójka rocznik 99

22 stycznia drużyna z rocznika 1999 i młodsi Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Trójka" Czechowice-Dziedzice brała udział w turnieju halowym w Ustroniu.

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice
UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice · fot. UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice


W turnieju uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Grupa A: Kuźnia Ustroń 99, Drzewiarz Jasienica, KS Żory, LKS Goleszów. Grupa B: Kuźnia Ustroń 00, Zapora Wapienica, Piast Cieszyn, UMKS "Trójka".

Drużyna z Czechowic bardzo pechowo rozpoczęła turniej. Już w pierwszej minucie po własnym błędzie tracąc bramkę z Piatem Cieszyn. W pierwszym meczu mimo wielu dogodnych okazji do strzelenia bramki, to rywale kolejny raz wykorzystali nasz błąd i mecz skończył się wynikiem 0:2.

W drugim meczu z drugą drużyną gospodarzy nasi zawodnicy pewnie zwyciężyli aż 8:0. Do gry również włączył się nasz kolejny rywal Zapora Wapienica wygrywając z Piastem 2:1.

W ostatnim meczu grupowym z Wapienicą układ tabeli był jasny. Tylko zwycięstwo i to co najmniej z dwu bramkową przewagą dawało nam wyjście z grupy do półfinału. Plan minimum udało się wykonać z nawiązką wygrywając pewnie 3:0, eliminując naszych rywali z gry w półfinale.

Nasz zespół z drugiego miejsca w grupie trafił w półfinale na zwycięzców grupy A, czyli na drużynę Drzewiarza Jasienica. Po "koncertowej" grze naszych chłopaków zapewniliśmy sobie udział w finale pokonując Jasienicę aż 11:0. W drugim półfinale Cieszyn pokonał łatwo pierwszą drużynę gospodarzy. Obie drużyny z naszej grupy spotkały się w finale.

W ostatnim meczu turnieju drużyna UMKSu mogła się zrewanżować za porażkę z Piastem w pierwszym spotkaniu. Ta potyczka wyglądała jak typowe "piłkarskie szachy", gdzie nasz obrońca krył indywidualnie kadrowicza śląska z Piasta, zaś nasz kadrowicz był dokładnie kryty przez obrońców rywali. Obaj mieli sytuacje bramkowe, których nie wykorzystali. Dlatego mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie decydowały rzuty karne. Nasi strzelający zawodnicy nie zawiedli, a nasz bramkarz wybronił karnego króla strzelców turnieju.

Po falstarcie w pierwszym meczu zdołaliśmy wygrać pozostałe spotkania zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju zdobył Tomasz Dzida.

Skład drużyny: Michał Wieczorek, Adrian Granatowski, Adrian Iciek, Adrian Herok, Grzegorz Abramek, Mateusz Borgieł, Jakub Wojtyła, Marek Lech, Hubert Żmuda, Kamil Lorańczyk, Tomasz Dzida.

Mariusz Maławy / czecho.pl, źródło: UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.