Sport

  • 12 marca 2012
  • wyświetleń: 1733

Czechowiccy judocy w Zagrzebiu

W minioną sobotę i niedzielę w Zagrzebiu rozegrano pierwszy w tym roku Puchar Europy juniorów młodszych. W zawodach wzięło udział 519 zawodniczek i zawodników z 25 państw w tym 22 reprezentantów Polski. W zawodach wystartowała dwójka naszych eksportowych zawodników Marta Wykupil oraz Paweł Wawrzyczek.

Jako pierwszy w sobotnie przedpołudnie na tatami wyszedł Paweł. Startował w kategorii wagowej do 60 kg., w której zgłosiło się 58 zawodników.

Wygrał wszystkie 6 pojedynków i zdobył złoty medal. W niedzielę startowała Marta (57 kg, 37 zawodniczek), która przebrnęła eliminacje lecz w walce półfinałowej uległa zawodniczce z Niemiec. W walce o brązowy medal nie dała szans zawodniczce gospodarzy, którą pokonała przez ippon.

Reprezentanci Klubu Sportowego Judo byli jedynymi Polakami ,którym udało się przebić do strefy medalowej. To jeszcze nie wszystkie sukcesy które zanotowaliśmy w minioną sobotę i niedzielę.

Podczas rozegranego we Wrocławiu Pucharu Polski juniorów bardzo dobrze spisał się Grzegorz Słabiak zajmując w kat. wagowej do 100 kg drugie miejsce. Na pochwałę zasługuje VII miejsce zdobyte przez Ewelinę Hulalkę (57 kg).

trainermen

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.