czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 29 maja 2012
  • wyświetleń: 4233

ZS Silesia wicemistrzem Euro 2012

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Zespół Szkół "Silesia" jako jedyna szkoła z powiatu bielskiego została zaproszona do pszczyńskich rozgrywek piłkarskich "Kibicowanie bez granic" Polsko-Czeskie Rozgrywki EURO 2012.

Dzięki współpracy nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły Mariusza Maławego z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie, kolejny raz nasza reprezentacja mogła uczestniczyć w dużej imprezie piłkarskiej organizowanej w Pszczynie.

Warto przypomnieć, że dwa lata temu przed Mistrzostwami Świata żeńska drużyna Zespołu Szkół "Silesia" występująca w barwach reprezentacji Włoch wywalczyła w Pszczynie "Mistrzostwo Świata".

Uczennice ZS Silesia wicemistrzyniami Euro 2012 · fot. Andrzej Puchała


25 maja na obiektach MKS Iskra Pszczyna i POSiR Pszczyna rywalizowało w kategorii szkół gimnazjalnych 10 drużyn męskich i żeńskich oraz 8 zespołów męskich i żeńskich w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiście każda drużyna poprzez losowanie reprezentowała barwy krajów, które uczestniczą w polsko-ukraińskim euro 2012. Uczennice Zespołu Szkół "Silesia" reprezentowały Anglię.

W grach grupowych nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie swoje mecze: Anglia (ZS "Silesia") - Niemcy (ZS nr 1 im. gen. J. Bema w Pszczynie) 3:1 Anglia (ZS "Silesia") - Dania (III L O im. S. Wyspiańskiego w Będzinie) 2:1 Anglia (ZS "Silesia") - Francja (III L O w Pszczynie) 3:0. W półfinale pokonaliśmy drużynę Polski (I L O im. B. Chrobrego w Pszczynie) 1:0.

W finałowym meczu spotkaliśmy się z drużyną Czech (Gymnazium JK Tyla z Hradec Kralove). Po szybko straconej bramce w pierwszych minutach nasza drużyna miała wiele dogodnych sytuacji do wygrania meczu. Jednak strzały na bramkę przeciwnika trafiały w słupek lub minimalnie były niecelne. Dominację w drugiej połowie meczu nie udało się udokumentować bramką i nasz zespół musiał zadowolić się pechowo tylko wicemistrzostwem. Niestety z powodu kontuzji w turnieju nie mogły zagrać podstawowe zawodniczki: Agnieszka Staszek i Karolina Hałas. Dlatego tym bardziej cieszy bardzo dobry występ zespołu.

Skład "wicemistrzyń Europy": Magda Stanny, Ela Głogowska, Agnieszka Sieklińska, Karolina Pustelnik, Kamila Przemyk, Kinga Szpyra, Aleksandra Kapias, Agnieszka Widuch. Trener: Mariusz Maławy

W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczka turnieju została Kamila "Szczurek" Przemyk.

Mariusz Maławy, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj