czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 24 czerwca 2012
  • 26 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2050

Spartakiada w Zabrzegu

Około 200 zawodników z 20 podbeskidzkich parafii wzięło udział 26 czerwca w IX Diecezjalnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej Służby Liturgicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej na stadionie w Zabrzegu.

Reklama

Ministranci i lektorzy z kościelnych wspólnot z całej diecezji rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Zmagania poprzedziła Eucharystia w kościele św. Józefa, którą celebrowali księża opiekunowie parafialnych reprezentacji.

Uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ścigali się w biegu przełajowym na 1000 m, próbowali swych sił w sprincie, skakali w dal, pchali kulę i rzucali piłeczką palantową.

Ks. dr Sławomir Zawada, duszpasterz służby liturgicznej w diecezji bielsko-żywieckiej podkreśla, że coraz większy udział młodych ludzi w tych zawodach to dowód, że ten wymiar aktywności człowieka jest bardzo ważny, a jednocześnie często zaniedbywany. "Jeżeli dziś mówimy o formacji młodego człowieka, o różnych formach dotarcia do młodzieży, to jedną z form jest właśnie sport. Także dzięki takim przedsięwzięciom mamy młodych na boisku, a nie przy budce z piwem" - podkreślał kapłan.

Spartakiada służby liturgicznej poświecona była pamięci Henryka Puzonia, jednego z pomysłodawców zawodów. Był on długoletnim wuefistą szkolnym w Zabrzegu, trenerem i prezesem Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Zmarł nagle w 2006 roku podczas zajęć lekkoatletycznych. Miał 52 lata.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.