czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 29 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2568

Jakub Lesiak trzeci w debiucie

W miniony weekend rozegrany został Wyścig Górski w Limanowej. Zawody były V i VI rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i eliminacją Trofeum Europy Strefy Centralnej. Na starcie stanęło rekordowo 117 zawodników.

Jakub Lesiak
Jakub Lesiak


Dla Jakuba Lesiaka będącego zawodnikiem Czechowickiego koła Automobilklubu Śląskiego był to debiut zarówno w wyścigach jak i zawodach rangi międzynarodowej. Pomimo rajdowego samochodu, opon i zerowego doświadczenia w wyścigach rajdowiec z Pszczyny nawiązał walkę z "góralami". W sobotę czarno-żółte saxo uplasowało się na trzeciej, a w niedzielę na 4 pozycji w klasie Open 1600 oraz odpowiednio 65 i 62 w klasyfikacji generalnej.

- Jestem po pierwszym występie w górach i nie wiem od czego zacząć, bo wszystko było ku naszemu zaskoczeniu inne niż w rajdach. Począwszy od podejścia do zawodnika (oczywiście poza wpadką z opóźnieniami), gdzie wszyscy byli dla nas mili i radzili, a nie szukali jak wlepić karę po czyszczenie opon z kamyczków przed startem i jazdę na totalnym limicie przez 6 km. Nie zmieniamy programu startów, dalej priorytetem są rajdy, ale jeszcze na pewno wrócę w góry z wyścigową oponą, paroma końmi więcej i twardszym zawiasem, żeby poważniej się powyścigować, bo naginanie "piątką" przez las jest całkiem miłe. Dziękujemy kibicom za doping i słowa uznania oraz naszym Partnerom Go-West, Loko, Mastik Car, Rolchem i Bednarska 3, że są z nami w tym sezonie - mówił na mecie kierowca.

Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdą Państwo na: facebook.com/LesiakRallyTeam

Najszybszy z przejazdów z wnętrza samochodu:

Lesiak Rally Team

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.