czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 18 lipca 2012
  • wyświetleń: 3941

Zawody wędkarskie w Kaniowie

W sobotę 14 lipca na akwenie "Oczko Kaniowskie" w Kaniowie, dzięki uprzejmości Pana Romana Sasa, kierownika Sekcji Wędkarskiej im. A. Gascha działającej przy LKS Przełom Kaniów, odbyły się Zawody Wędkarskie Klubów HDK PCK Rejonu Bielskiego.

Reklama

Zawody wędkarskie w Kaniowie
Zawody wędkarskie w Kaniowie · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Organizatorami zawodów były: Klub HDK PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice, Klub HDK PCK im. L. Hirszfelda przy TRW oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina.

Na brzegu zameldowało się 13 drużyn zrzeszających krwiodawców z Czechowic-Dziedzic, Bestwiny, Mysłowic, Jasienicy, Jaworza, Woli, Hałcnowa i Bielska-Białej.

Pogoda była specjalnie zamówiona (każdy potwierdzi, że wcześniej padało, w czasie zawodów świeciło słońce, a po zakończeniu zawodów, w sobotnie popołudnie znowu się rozpadało), więc humory wszystkim wędkarzom dopisywały znakomicie, brania były, nikt nie miał prawa się nudzić.

Szkoda tylko, że najbardziej żarłoczną rybą był sumik karłowaty, ale przecież nie liczył się gatunek złowionych ryb, a ich waga i sumik do sumika dawał też sporą wagę... Gospodarz łowiska zapewne się ucieszy, że ubyło mu z akwenu kilkaset "chwastów", bo takim mianem określany jest sumik wśród wędkarzy i hodowców.

W zawodach zwyciężył indywidualnie krwiodawca z Klubu HDK PCK z Woli, Rafał Skiba (waga ryb 4,26 kg). Drugie miejsce zajął Urbański Tadeusz (3,55 kg), a trzecie, Kazimierz Olek (3,43 kg), obaj z Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice.

Najlepszą drużynę wędkarzy - krwiodawców wystawił Klub HDK PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice. Tadeusz Urbański, Kazimierz Olek, Mirosław Sudoł i Krzysztof Stachura złowiła 9, 105 kg ryb, II miejsce przypadło drużynie HDK PCK z Woli w składzie: Marek Gruszka, Zbigniew Gruszka, Marian Kowalski i Rafał Skiba (6,55 kg), trzecie Klubowi HDK PCK z Mysłowic: Andrzej Pindel, Edward Kanikowski, Tadeusz Skutnik i Antoni Skutnik (5,485 kg).
Statuetki dla najlepszych zawodników oraz najlepszych drużyn ufundował burmistrz Czechowic - Dziedzic, Pan Marian Błachut, a wręczał je Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej Bogdan Ogrocki w towarzystwie Piotra Giemzy - prezesa Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice oraz Lucjana Martyniaka, prezesa Klubu HDK PCK im. L. Hirszfelda przy TRW.

Oprócz podziękowań dla Urzędu Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice za ufundowanie statuetek, organizatorzy składają podziękowania firmie Kania Henryk - Zakład Masarsko-Wędliniarski z Czarkowa za ufundowanie kiełbasek na grilla i kaszanki, firmie Żywiec Zdrój za przekazane napoje , strażakom z OSP Bestwina za ławy i stoły, przy których można się było posilić i wypocząć oraz Zdzisławowi Sudoł za czuwanie nad sprawnym i sprawiedliwym przebiegiem zawodów.

danielek2002

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.