czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 3150

Nasi piłkarze blisko medalu

W lipcu odbyły się ogólnopolskie finały piłkarskich zmagań w młodzieżowych kategoriach wiekowych. W Przemyślu i Jarosławiu walczyli zawodnicy śląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 1997. W kadrze naszego województwa wystąpił piłkarz UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice - Michał Przemyk.

Reklama

Michał Przemyk i Tomasz Dzida
Michał Przemyk i Tomasz Dzida


Jego zespół pokonał rywali (ZPN) z Lublina 4:2 i Poznania 3:2. W walce o finał niestety ulegli Warszawie 0:1. Młodym śląskim piłkarzom przyszło, więc walczyć o brązowe medale. Podobnie jak w półfinale, jeden błąd w ostatniej minucie kosztował ich miejsce na trzecim stopniu podium. Przegrali z Wrocławiem 1:2. Mimo to, czwarte miejsce w Polsce należy uznać za ogromny sukces. Występ młodego piłkarza Trójki należy do historycznych, gdyż żaden z jego starszych kolegów nie osiągnął takiego wyniku.

W Policach rywalizowali natomiast piłkarze z rocznika 1999. W składzie śląskiego ZPN był kolejny piłkarz UMKS-u - Tomasz Dzida. Jego ekipa przegrała z Kielcami 1:2 i Warszawą 0:1. Jedno zwycięstwo z Poznaniem 2:0 niestety nie dało przepustki do walki o medale. W końcowym efekcie kadra Śląska zajęła miejsce 5-6.

Był to bardzo udany sezon dla obu piłkarzy. Ich zespół wywalczył pierwsze miejsce w lidze okręgowej młodzików beskidzkiego OZPN-u. Należy dodać, że bez porażki. Michał w całym sezonie strzelił 42 bramki, a Tomasz 23. Trenerem prowadzącym jest Tomasz Zużałek.

źródło: Gazeta Czechowicka, UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.