czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 8 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 3424

Lesiak znów w ścisłej czołówce

W miniony weekend rozegrany został VII Rajd Tyski będący trzecią tegoroczną eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć kierowcy Jakuba Lesiaka z czechowickiego koła Automobilklubu Śląskiego wraz z całym zespołem.

Po wyścigu górskim i testach zarówno załoga jak i samochód byli w pełni gotowi do walki. Już przed startem było wiadomo, że 2 z 3 odcinków specjalnych preferują mocniejsze rajdówki których na starcie staneło przynajmniej 10. Walka miała więc rozegrać się na jedynym prawdziwym odcinku - Nitroerg, przebiegającym przez las pomiędzy Bieruniem, a Bojszowami.Na odcinkach Miasto i Tor załoga Lesiak Sajdak plasowała się od 5 do 11 miejsca w kasyfikacji generalnej natomiast na technicznym i wymagającym "Ergu" 2 razy na trzecim i raz na piątym miejscu. Pomimo przerywającego na niższych obrotach silnika i i jazdy na pierwszej pętli na oponie deszczowej po suchym ekipa Lesiak Rally Team uplasowała się na mecie rajdu na trzecim miejscu w klasie 4 (silniki do 1,6 l) i bardzo wysokim piątym w klasyfikacji generalnej. Metę osiągnęło 31 załóg, z czego 14 było zgłoszonych w najmocniej obsadzonej klasie 4.

VII Rajd Tyski (Jakub Lesiak)


Warto także dodać, że na ostatnim odcinku załoga była zwalniana przy wypadku jednej z poprzedzających załóg, a mimo to osiągnęła trzeci czas, zaledwie 1,5 s za zwycięzcą Sebastianem Ciosińskim w dwulitrowym Peugeocie 306. Mamy więc nadzieję, że wygranie odcinka w generalce jest tylko kwestią czasu.

- Rajd zaliczamy do udanych nie tylko ze względu na wynik ale i na pracę całego zespołu. Bartosz Lewandowski świetnie przygotował furę, chłopaki z serwisu: Tomek Woźnica, Piotr Majcher, Przemek Milotta i Mirek Świerkot pracowali jak w zegarku, pilot radził sobie bez intercomu, a i ja nie popełniłem większych błędów i starałem się wycisnąć z Saxo ostatnie poty. Nie obyło się oczywiście bez drobnych problemów i niesnasek. Auto przerywało na wolnych obrotach (jeszcze nie ma diagnozy), a odwołane i skrócone odcinki i nadawanie czasów i kar przez zss odebrało trochę smaku rywalizacji, która na odcinkach była bardzo zacięta. Podsumowując: z jazdy i pracy zespołu jesteśmy zadowoleni, z organizacji średnio. Miło znów wrócić do walki z mocniejszymi o przynajmniej 40 koni autami - mówił na mecie kierowca.

Partnerami Lesiak Rally Team są: Go-West, Rolchem, Loko, Bednarska 3 i Mastik Car .

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.