czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 10 sierpnia 2012
  • 12 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2868

MRKS - Nadwiślan Góra 0:6!

Ten dzień piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice będą pewnie chcieli szybko zapomnieć. W sobotę, na rozpoczęcie sezonu 2012/2013, nasi piłkarze doznali bolesnej porażki 0:6 z Nadwiślanem Góra.

W minionym sezonie Nadwiślan zajął w IV lidze miejsce czwarte. MRKS był czternasty. W bezpośrednich spotkaniach zawodnicy z Góry byli dwukrotnie lepsi, wygrywając 1:0 (w Czechowicach-Dziedzicach) i 3:0 (w Górze).

Fatalną dyspozycję w sobotnim spotkaniu można tłumaczyć tym, że w wyjściowej "jedenastce" MRKS-u znalazło się ledwie trzech graczy, którzy regularnie biegali w poprzednim sezonie po czwartoligowych murawach. Wspólnie z młodzieżowcami, stawiającymi dopiero pierwsze kroki w seniorskiej piłce i zawodnikami A-klasowych rezerw, nie byli w stanie przeciwstawić się faworyzowanej ekipie z Góry.

W barwach gości od pierwszej minuty na boisko wybiegli za to m.in. Kanik, Szędzielarz i Grygier, reprezentujący niedawno barwy czechowickiego klubu, choć akurat to nie oni wystąpili w roli głównej.

Druga kolejka IV ligi śląskiej, gr.II zaplanowana jest już na najbliższą środę, 15 sierpnia. Dlatego czasu na poprawienie czegokolwiek jest niewiele i przynajmniej w takim zestawieniu personalnym jak dzisiaj, trudno myśleć o nawiązaniu walki z klasowym przeciwnikiem. Co prawda w następnym meczu z Jednością 32 Przyszowice mają zagrać gracze, którzy byli w sobotę z różnych względów nieobecni, a zostali zgłoszeni do rozgrywek, lecz to nadal może być za mało. Beniaminek wygrywając na inaugurację w Raciborzu (2:1) pokazał wyraźnie, iż nie przypadkiem wywalczył w tym roku historyczny awans.

ups / czecho.pl
źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.