czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 4 września 2012
  • 4 października 2012
  • wyświetleń: 5944

VI Memoriał Biegowy Puzonia

W ostatnią, słoneczną sobotę września Zabrzeg gościł najlepszych biegaczy południowej Polski oraz sportowców z Ukrainy, którzy wzięli udział w VI Międzynarodowym Memoriale Henryka Puzonia oraz Biegu Koroną Jeziora Goczałkowickiego.

Impreza zgromadziła ponad pół tysiąca zawodników od przedszkolaków po biegowych weteranów, licznych kibiców i cały sztab wolontariuszy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując dla dzieci ciekawe trasy biegowe na stadionie LKS Sokół od 400 do 2000m, a dla biegu głównego modyfikując trasę on dł. 10,5km w celu poprawy startu i dla komfortu zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkę z zawodów: w biegach memoriałowych- zestaw startowy (dyplom, soczek, batonik), a w biegu głównym pamiątkową koszulkę i wodę. Ponadto dla każdego przygotowany był poczęstunek oraz ciepłe napoje.

O godzinie 12.00 zamieszanie na ulicach Zabrzega spowodował bieg główny z udziałem 105 zawodników z Polski i Ukrainy reprezentujący blisko 20 miast (z gminy Czechowice-Dziedzice-23 zawodników). W kat. Open mężczyzn rywalizację wygrał Andrzej Starzyński z KKB FINISZ Kalisz (Ukraina) z czasem 32,04, tuż za nim uplasował się Lashyn Dmytro z Kalisza (Ukraina)-32,06, trzeci był Artur Kern z Hrubieszowa-32,59. Najlepszy zawodnik z gminy- Marcin Durkalec zajął miejsce 5 z czasem 34,40.

Wśród pań, zwyciężczynią została Katarzyna Czyż z Rudy Śląskiej 40,48, druga lokatę wywalczyła Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa-42,26 na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Skalska z Bytomia - 43,31. Najlepsza zawodniczką z Czechowic została Karolina Hałas - 51,03. Najmłodszym uczestnikiem imprezy została Oliwia Cudnik z Czechowic-Dziedzic . Najstarszym zawodnikiem był Stanisław Paczyński z Czechowic.

W każdej kategorii wiekowej dla najlepszych czekały odlewane medale z logiem biegu, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. W kategoriach Open dla pierwszych sześciu zawodników zostały rozdane puchary Vice-przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Turystyki i Sportu Jacka Falfusa oraz nagrody pieniężne. Jak relacjonują zawodnicy: impreza zorganizowana profesjonalnie, pogoda dopisała, kibice dopingowali na trasie, cenne nagrody i słuszna idea zawodów przyciągają zarówno zawodowców jak i amatorów i zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej wspaniałej imprezy, OSP Zabrzeg, Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy biegu głównego. Szczególne podziękowania należą się Urzędowi Miejskiemu w Czechowicach-Dziedzicach, Wojewódzkiemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych w Katowicach, Sołectwu Zabrzeg, LKS Sokół w Zabrzegu.

Gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów, bez których Memoriał by nie istniał: Akces Brunon Kieloch, Chlebek Części Tir, PPHU Distel, Dorota i Janusz Wieliczkowie, Grażyna i Leszek Czarneccy, X-Bud, Barbara i Grzegorz Tomasz ewscy, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty, Tomasz i Wioletta Borkowscy, Klucz-Met Grzegorz Zięba, Restauracja pod Zaporą, Mega Sport, Drukarnia Unikat 2, Hesta Sport. Osobne podziękowania należą się firmie Input.com.pl- Krystianowi Domińcowi za profesjonalną obsługę elektroniczną zawodów, prowadzenie strony internetowej biegu i pomoc fachową udzieloną organizatorom.

Organizatorami Memoriału byli: Młodzieżowa Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach, LUKS Zabrzeg, ZS im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, Rada Rodziców przy ZS im ks. Józefa Londzina w Zabrzegu.

Śp. Henryk Puzoń spogląda z nieba i cieszy się, że tak dużo osób biega i aktywnie spędza czas. Do zobaczenia za rok!

legatus / klub czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.