czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 21 września 2012
  • wyświetleń: 1424

Sukces naszych lekkoatletów

Sukcesem reprezentacji Polski zakończył się trójmecz lekkoatletyczny Polska-Czechy-Słowacja w ramach Euroregionu Beskidy rozegrany w dniu 20 września w Rabcy na Słowacji. W punktacji zespołowej Polacy wyprzedzili Czechów i Słowaków i puchar za zwycięstwo powędrował do Czechowic-Dziedzic!

Gwiazdą zawodów była Oliwia Kwaśniak, która wygrała bieg na 60m, skok w dal i poprowadziła do zwycięstwa sztafetę 4x200m razem ze swoją młodszą koleżanką Justyną Ostyńską. Karolina Bumbar zwyciężyła w pchnięciu kulą i zajęła IV miejsce w skoku w dal. Patryk Flos był najlepszy w biegu na 300m, zajął II miejsce w skoku w dal oraz biegał w zwycięskiej sztafecie 4x200m razem z Szymonem Jedyńskim. Kamil Gałuszka zdobył złoty medal w biegu na 300m oraz srebrny w sztafecie 4x200m.

Justyna Surowiecka zdobyła dwa srebrne medale w biegu na 60m i skoku w dal oraz biegała w zwycięskiej sztafecie 4x200m razem z koleżanką Pauliną Kozioł, która zdobyła srebrny medal w biegu na 300m. Jakub Marek był II w biegu na 800m oraz zajął IV miejsce w skoku wzwyż. Szymon Jedyński był dwa razy drugi w biegach na 60 i 300m. Natalia Jankowiak stanęła na drugim miejscu podium w biegu na 600m. Mateusz Gracjas zdobył srebrny medal w skoku w dal. Justyna Ostyńska była III w biegu na 60m oraz zajęła IV miejsce w biegu na 600m. Martyna Pniok zajęła IV miejsce w biegu na 800m.

Wszystkim medalistom gratulujemy. W sztafetach jak i w całym trójmeczu nasi reprezentanci byli wspierani przez rówieśników z Bielska, Kęt i Pszczyny.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.