Sport

  • 2 października 2012
  • wyświetleń: 3322

Czechowiczanie w finale

Drużyna złożona z uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach i równocześnie zawodników MTS Winner wygrała wojewódzki turniej w Częstochowie i uzyskała awans do finału ogólnopolskiego turnieju "Orlik Volleymania".

W piątek 28 września siatkarze z Czechowic-Dziedzic wybrali się na podbój Częstochowy, gdzie odbywały się finały wojewódzkie Orlik Volleymanii. W turnieju wzięły udział drużyny które wygrały eliminacje w swoich regionach. Do Częstochowy przyjechał zespół z Mykanowa, Jastrzębia, Będzina, Gliwic, Poraja, Orzesza i Czechowic-Dziedzic.

- Nasza drużyna w rozgrywkach grupowych przegrała tylko jednego seta, dzięki czemu wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu. Potem walka w półfinale z drużyną z Poraja, która zakończyła się wygraną 2-1 i pozostało nam czekać na mecz finałowy. W finale od samego początku chłopcy grali zespołowo, motywując się wzajemnie do dobrej gry, co okazało się bardzo dobrą drogą do zwycięstwa. Potem to już była tylko ogromna radość z wygranej - relacjonują młodzi siatkarze z Czechowic-Dziedzic.

Orlik Volleymania · fot. gp2volley.blogspot.com


Zwycięstwo w turnieju wojewódzkim otworzyło drużynie drogę do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w najbliższy weekend. W Sopocie czechowiczanie zmierzą się ze zwycięskimi drużynami z województw z całej Polski. Zapowiada się wielkie siatkarskie święto i ogromne emocje.

Orlik Volleymania to największy turniej siatkarski dla dzieci i młodzieży w ogólnopolskiej skali. W zawodach wzięło udział 128 drużyn z całej Polski.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.