czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 8 października 2012
  • wyświetleń: 1366

Raport z czechowickiego MKS-u

Sezon tenisa stołowego rozpoczął się na dobre. Sporo zmian zaszło w klubie MKS Czechowice Dziedzice.

Na samym początku warto wspomnieć o zmianie warty w zarządzie klubu gdzie działacze "starszego" pokolenia oddali stery klubu młodym. MKS Czechowice to nie tylko tenis stołowy, ale także siatkówka, koszykówka, pływanie oraz kajaki. W składzie siedmioosobowego zarządu znalazło się 2 przedstawicieli środowiska tenisowego, Krzysztof Ramenda oraz Paweł Mazur. Prezesem klubu został Adam Prończuk.

Po awansie drużyny żeńskiej do 2 ligi w składzie zaszły spore zmiany. Trenerką drużyny została Aneta Olendzka -Dziendziel , do drużyny dołączyły Joanna Krzok oraz Weronika Gałuszka. Trzon drużyny nie uległ zmianie w drużynie pozostały Dagmara Chmielniak, Karolina Kłaptocz oraz Joanna Blachura. Z drużyną pożegnały się Basia Baczewska, Marzena Topór oraz Sara Baczewska które tworzą drużynę P-SKS Beskidy Hałcnów. W imieniu Klubu dziękuję dziewczynom za roczną współpracę. Dziewczęta w pierwszych trzech kolejkach zdobyły 3 punkty.

Na inaugurację zremisowały z drużyną z Zawadzkie, najbardziej szkoda tutaj meczu Joanny Blachury która chyba zapłaciła frycowe jeżeli chodzi o2 ligę. Kolejny mecz to wysoka porażka z drużyną z Dalachowa jednym z faworytów rozgrywek. Mecz był bardzo zacięty-na 10 spotkań 8 zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodyń.

Trzecie spotkanie to mecz z sąsiadem z Pszczyny i pierwsze zwycięstwo w 2 lidze naszych Pań. Smaczku temu spotkaniu dodał fakt że 3 nasze zawodniczki w poprzednich sezonach reprezentowały klub z Pszczyny. Założenia przed sezonem było proste awans do pierwszej ósemki ligi, jak będzie czas pokaże.

Najbliższy mecz u siebie odbędzie się 19 października z KU AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w Sali SP 3 Ligota(Burzej) ul. Bory 2. Cały kalendarz dostępny na stronie www.mks-czechowice.pl

W drużynie męskiej która występuje w III lidze Śląskiej nastąpiła znacząca zmiana, po rozstaniu z się z Rafałem Grygą jeszcze w poprzednim sezonie, działacze pozyskali doskonale znanego w regionie zawodnika. Artur Sobel ,bo o nim mowa ,wzmocnił znacznie skład Czechowickiego MKS. Tym samym dajemy do zrozumienia że w tym sezonie będziemy walczyć o awans do 2 ligi.

W poprzednim sezonie w pojedynkach z najlepszymi drużynami brakowało 1 lub 2 punktów do zwycięstwa, teraz te punkty ma zapewnić nie kto inny jak Artur. Nie można zapominać o jednym z najlepszych zawodników ligi z poprzedniego sezonu, Paweł Wróbel ma za zadanie utrzymać poziom z poprzedniego sezonu gdzie tylko 3 razy znalazł pogromcę. Skład uzupełniają jak w poprzednim sezonie Krzysztof Ramenda, Dawid Swakoń, Paweł Mazur oraz Piotr Dziendziel. Ci zawodnicy mają za zadanie dorzucać po punkcie z każdym meczu.

Zawodników jest 6 w drużynie w meczu występuje tylko 4 wiec walka o miejsce w składzie jest zacięta co skutkuję podnoszeniem poziomu sportowego całej drużyny, a trenera przyprawiam o ból głowy podczas ustalania składu na dany mecz. W pierwszych 3 kolejkach MKS Czechowice zdobył komplet punktów przegrywając 4 pojedynki na 30, aktualnie znajduję się na pozycji lidera rozgrywek.

Pierwszy ważny sprawdzian już w najbliższą środę z zespołem Kuźni Rybnik która wzmocniła się 2 zawodnikami z nieistniejącego już zespołu Gaszowic. Mecz odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00 w Sali SP 3 Ligota (Burzej) ul. Bory 2.

Paweł Mazur

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.