Sport

  • 11 października 2012
  • wyświetleń: 2052

Liga Maluchów w Czechowicach

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy "Trójka" Czechowice-Dziedzice zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej w najmłodszym wydaniu na turniej Ligi Maluchów, który odbędzie się 13 października w naszym mieście na Stadionie Miejskim od godziny 9.00. Wstęp wolny.

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice
fot. UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice


W rozgrywkach uczestniczy 10 drużyn z roczników 2004 i młodsi: UMKS "3" 2004/2005, UMKS "3" 2006/2007, MKS Iskra Pszczyna 2004 I, MKS Iskra Pszczyna 2004 II, MKS Iskra Pszczyna 2005, Pniówek Pawłowice I, Pniówek Pawłowice II, KS Żory I, KS Żory II, LKS Łąka.

Najważniejsze w całej Lidze Maluchów 2012/2013 jest zabawa, bez zbędnej rywalizacji. Dlatego nie ma żadnej klasyfikacji, tabel, presji trenerów i rodziców. W turnieju chłopcy grają nie dla wyniku tylko dla własnej satysfakcji.

Warto dodać, że nasza druga drużyna jest najmłodszą w całej stawce. W podstawowym składzie gra trzech zawodników z 2007 roku, a pozostali są nie wiele starsi. Wszystkim turniejom towarzyszą najwierniejsi kibice-rodzice. Bezcenne zobaczyć piłkę nożną opierającą się na spontanicznych reakcjach dzieci, którym gra sprawia radość, a choćby nawet jeno dobre zagranie w meczu daje powód do dumy.

Na wszystkich uczestników podobnie jak w poprzednich turniejach czeka słodki poczęstunek. Niezależnie od wyników poszczególnych spotkań na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy złoty medal. Podkreślając w ten sposób, że każdy piłkarz jest zwycięzcą. Nagrody wręczy prezes UMKS "Trójka".

Mariusz Maławy

źródło: UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.