czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 11 października 2012
  • wyświetleń: 1514

Piłkarze ZS Silesia najlepsi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

9 października na boisku Orlik przy ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach odbył się finał powiatowy Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

ZS Silesia
Piłkarze ZS Silesia


W rozgrywkach finałowych wystąpiły reprezentacje dwóch szkół z Czechowic-Dziedzic: ZSTiL i ZS "Silesia" oraz zespół ze Szczyrku. W rywalizacji "każdy z każdym" zwycięzcami okazali się piłkarze z Zespołu Szkół "Silesia" wygrywając z ZSTiL 5:2 oraz z drużyną z Szczyrku 6:1.

Zwycięzcy rozgrywek powiatowych nie byli faworytami turnieju, gdyż wcześniej w kwalifikacjach gminnych przegrali z gospodarzami ZSTiL aż 4:1. Na szczęście drugie miejsce wywalczone w gminie po wygranej z L. O. 4:2 wystarczyło do awansu na kolejny szczebel rozgrywek.

Wyciągnięte wnioski z wcześniejszej przegranej z ZSTiL pozwoliły podopiecznym Tomasza Zużałka zmodyfikować ustawienie i skorygować błędy, co poskutkowało skutecznym rewanżem i tym samym awansem na szczebel rejonowy.

Skład Zespołu Szkół "Silesia": Marcin Janusz, Mateusz Dyduch, Wojciech Lach, Mateusz Moś, Damian Beczała, Patryk Ćućka, Kamil Tabor, Mariusz Zygmunt, Jakub Wlazło, Józef Fluder.

Warto dodać, że większość reprezentantów szkoły są to zawodnicy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Trójka" Czechowice-Dziedzice. Wynika to ze współpracy międzyszkolnej związanej z działaniem UMKS "Trójka", gdzie zawodnicy po zakończeniu edukacji w Gimnazjum Publicznym nr 3 kontynuują naukę w naszej szkole ponadgimnazjalnej.

Mariusz Maławy, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj