Sport

  • 23 października 2012
  • 12 listopada 2012
  • wyświetleń: 6603

II Wicemistrz Śląska. I co dalej?

Rajd MotoSport Gliwice zakończył sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska i niespełna 2 tygodnie po nim doczekaliśmy się na wyniki całego cyklu. Pszczyński kierowca (z Automobilkubu Śląskiego koło w Czechowicach-Dziedzicach) wraz ze swoim pilotem Bartoszem Sajdakiem zostali II wicemistrzami Śląska w klasyfikacji generalnej!

Jakub Lesiak
Jakub Lesiak


Jakub Lesiak, klasyfikacja


Pechowy początek sezonu w Czechowicach i zbyt spokojnie przejechany Mikołów nie wróżyły dobrze, jednak potem tryby zespołu zaczęły się zazębiać i za każdym razem ku uciesze kibiców było szybko i widowiskowo. Rajdy Tyski, Katowicki i Gliwice finiszowane tuż za podium w klasyfikacji generalnej i na podium w klasie 4. Dzięki nieocenionej pracy całego zespołu wszystkie rajdy (i jeden doświadczalnie pojechany wyścig górski w Limanowej) ekipa kończyła na mecie, co przy tak skromnym budżecie i niemłodym samochodzie jest nie lada wyczynem!

Ostatnim startem jedynej Pszczyńskiej Rajdowej Ekipy w sezonie 2012 będzie Ostatnia Runda Rajdowego Pucharu Polski - Rajd Cieszyńska Barbórka w dniach 16-17.11, który uznawany jest za najtrudniejszy rajd w całym Pucharze.

W planie na przyszły sezon jest zmiana samochodu i start w pełnym cyklu Rajdowego Pucharu Polski. Zespół ciągle poszukuje nowych partnerów do współpracy. Firmy chętne do poprawieniu swojego wizerunku przez współpracę z utalentowanymi kierowcą prosimy o kontakt mailowy: lesiuwrc@interia.pl.

Kierowca: "Mamy tytuł II wicemistrza Śląska, jesteśmy szczęśliwi, bo mimo mocnej konkurencji w szybkich samochodach udało nam się spełnić przedsezonowe założenie! Gdyby klasyfikować nas według mocy samochodów bylibyśmy gdzieś w drugiej dziesiątce widać więc, że nie dostaliśmy tego tytułu w prezencie ;) Sukces jest nie tylko zasługą mnie za kierownicą i Bartka na prawym ale w tym samym stopniu całego zespołu który zawsze dawał z siebie wszystko, myślę więc że warto tutaj wszystkich po raz pierwszy wymienić:

- Przygotowanie auta: Bartosz Lewandowski
- Koordynacja zespołu: Tomek Woźnica
- Serwis na rajdzie: Przemek Milotta, Mirosław Świerkot, Piotr Majcher
- Opony i felgi: Adam Śliwa
- udostępnianie kamer i Materiałów filmowych: Jarek Farana

dziękujemy także naszym partnerom bez których na pewno nie osiągnęlibyśmy tego wyniku:

- Rolchem - http://www.facebook.com/Rolchem
- Go-West - http://www.go-west.ig.pl
- Loko - http://www.loko.pl
- Mastik Car - http://www.mastikcar.pl
- Bednarska Pszczyna

Specjalne podziękowania należą się naszym rodzinom i bliskim za cierpliwość oraz wszystkim innym którzy przyczynili się do tego sukcesu kibicując czy poświęcając swój czas w jakikolwiek sposób"

zapraszamy na www.facebook.com/LesiakRallyTeam.

Dla przypomnienia tegorocznych zmagań polecamy onboard z rajdu czechowickiego który cieszy się dużą popularnością:

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.