czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 13 listopada 2012
  • wyświetleń: 1219

Tenisowy talent z Zabrzega

Pochodzący z Zabrzega młody tenisista Mikołaj Wrzoł zdobył w Mistrzostwach Śląska Juniorów do lat 18 brązowy medal.

Reklama

wrzoł
Mikołaj Wrzoł


Niespełna 14-letni Mikołaj Wrzoł zdobył brązowy medal po drodze pokonując Jana Zasadę z Piekar Śląskich 6/1, 7/5 i rozstawionego z nr 4 w tym turnieju, czołowego juniora na Śląsku, 4 lata starszego Wiktora Ciekalskiego z Klubu Sport-Med Zabrze 7/6, 2/6, 6/1. Wynik Mikołaja był największą niespodzianką turnieju, ponieważ bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, kiedy zawodnik grający w młodzikach wygrywa z zawodnikiem grającym dwie kategorie wyżej.

W półfinale Mikołaj nie sprostał już niestety Łukaszowi Kozielskiemu z klubu UKS Beskidy, z którym przegrał w stosunku 2/6, 2/6. Zwycięzcą Mistrzostw Śląska okazał się Wiktor Radwan z Górnika Bytom, który w finale pokonał Łukasza 6/3, 6/2.

Mikołaj jest zawodnikiem Beskidzkiego Klubu Tenisowego "Advantage" Bielsko-Biała. Na co dzień chodzi do gimnazjum w Zabrzegu, a trenuje na krytych kortach tenisowych klubu, które znajdują się w Bielsku-Białej Komorowiach w Parku Rosta, w pobliżu ulicy Komorowickiej.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.