Sport

  • 21 listopada 2012
  • wyświetleń: 4065

Czechowiczanie z worem medali

72 medale zdobyli lekkoatleci naszej gminy w tegorocznych zawodach rangi mistrzostw Śląska i wyższej, w tym: 27 złotych, 25 srebrnych i 20 brązowych w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów.

Multimedalistami okazali się Oliwia Kwaśniak, która zdobyła 7 medali i Jakub Marek z 6 medalami. Oliwia zwyciężyła w mistrzostwach Euroregionu w biegu na 60 metrów, skoku w dal i sztafecie 4x200 metrów, 2 złote medale zdobyła w mistrzostwach Śląska w biegach na 60 i 100m oraz 2 srebrne w skoku w dal i sztafecie 4x100m w tych samych mistrzostwach.

Kuba zdobył złoty i brązowy medal w mistrzostwach Polski w biegach górskich, złoty medal w mistrzostwach Śląska w skoku w dal, srebrny medal w Euroregionie w biegu na 800m oraz 2 srebrne medale w mistrzostwach Śląska w biegu na 600m i przełajowym. Po 5 medali zdobyły sprinterka Justyna Surowiecka oraz miotaczka Karolina Bumbar. Po 4 medale zdobyli sprinterzy: Elżbieta Głogowska i Patryk Flos. 5 zawodników zdobyło po 3 medale, 8 zawodników wywalczyło po 2 medale oraz 10 po 1 medalu.

W ubiegłym sezonie w kadrze Śląska młodzików byli:Paulina Kozioł, Justyna Surowiecka, Karolina Bumbar, Szymon Jedyński, Jarosław Wójtowicz i Mateusz Banach a w kadrze juniorów Wiktoria Szlagor i Kamila Przemyk. Sukcesy te są również udziałem nauczycieli WF, którym dziękujemy za współpracę. W chwili obecnej na obiektach MOSiRu trenuje ponad 40 młodych utalentowanych lekkoatletów. W Zabrzegu grupę treningową prowadzi trener Piotr Fender a w Ligocie grupę treningową otworzył i prowadzi trener Miłosz Jarczok - wychowanek sekcji LA MOSiRu.

- Stan urządzeń lekkoatletycznych na MOSiRze jest bardzo zły, nierówna bieżnia, archaiczna skocznia w dal, brak rzutni do oszczepu, dysku czy zeskoku do skoku wzwyż. Kosztem niewątpliwie potrzebnych hal i orlików zlikwidowano resztki urządzeń la przy szkołach - mówi Jan Kobędza. - Na 19 szkół w naszej gminie tylko SP-2, SP-3 oraz SP i GP e Zabrzegu i Ligocie posiadają przyzwoite warunki do zajęć lekkoatletycznych.

- Aktualnie ograniczamy nabór do sekcji lekkoatletycznej przy MOSiRze ze względu na szczupłość kadry trenerskiej(Wioleta Homa i Jan Kobędza). Są chętni trenerzy do pracy z uzdolnioną lekkoatletycznie młodzieżą lecz brak środków na ich zatrudnienie - dodaje.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.