czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 27 listopada 2012
  • wyświetleń: 1429

Amatorska liga w Bestwinie

Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się rozegrać wszystkie spotkania Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Bestwinie zgodnie z przyjętym harmonogramem rozgrywek.

Po rozegraniu jesiennej rundy na czele tabeli uplasował się beniaminek - Czarków Utd (30 pkt. W 11 meczach), który przegrał tylko jeden mecz z drużyną TKKF Dankowice, która z kolei zakończyła jesienną rywalizację na trzeciej pozycji. Drugie miejsce zajmuje zespół Dobre Chłopaki i traci tylko 3 punkty do lidera. Jest to solidna drużyna, której mocnym punktem jest bramkarz i która już dziś zapowiada walkę o pierwsze miejsce.

Runda rewanżowa zapowiada się niezwykle ciekawie i walka o najlepsze miejsce na podium na pewno nie będzie toczyć się tylko między tą trójką. Warto dodać, że również BlackGameTeam i Ułaaa..., które w swoim dorobku punktowym mają po 20 oczek z pewnością nie złożą broni, tym bardziej że Ułaaa... jest w posiadaniu tytułu mistrzowskiego z II edycji, natomiast BGT z czwartego miejsca też nie będzie zadowolone, zatem pojedynki między tymi zespołami będą bardzo zacięte i emocjonujące.

Nie tylko walka czołowych zespołów tabeli będzie pasjonowała kibiców naszej ligi. Drużyna FC po Nalewce (beniaminek) nie zdobył do tej pory ani jednego punktu, więc na pewno z niecierpliwością będzie oczekiwać na pierwszą zdobycz punktową, tylko, która z drużyn zachce się podzielić punktami?

Poważni Ludzie to zespół, który udanie rozpoczął rozgrywki, niestety późniejsze kłopoty kadrowe sprawiły, że nie dojechali na jeden z meczów, co zgodnie z regulaminem poskutkowało ukaraniem tej drużyny walkowerem i wydawało się, że to początek końca tej sympatycznej ekipy (przyp., że po otrzymaniu drugiego walkowera w rundzie drużyna zostaje wykluczona z ligi).

Na szczęście zawodnicy Poważnych Ludzi, zgodnie z nazwą, poważnie podeszli do tematu, zmobilizowali się na ostatnie dwa mecze kończąc rundę jesienną, dzięki czemu będą mogli na wiosnę dokonać kilku zmian kadrowych i na nowo rozpocząć walkę o punkty i nie można lekceważyć tego teamu, bo stać go na wiele niespodzianek. The Blue to zespół grający najbardziej fair w lidze (tylko dwie żółte kartki w 11 meczach), niestety ich miejsce z klasyfikacji fair-play nie przekłada się na miejsce w tabeli.

Wioślarze Widmo, podobnie jak i Red Devil's, to z kolei drużyny o dużym potencjale, niestety nie mogą one wskoczyć na właściwe tory i w przeciwieństwie do The Blue są drużynami, które obok Ułaaa... łapią najwięcej żółtych kartek i w klasyfikacji fair play grzeją dolną część tabeli. W wielu meczach zespoły te obejmowały szybko prowadzenie, jednak nie potrafiły dowieźć korzystnego dla siebie rezultatu do końca meczu, nie wykorzystując wielu sytuacji bramkowych, jakie sobie stworzyli, wiec, jeśli dobrze przepracują zimę i poprawią skuteczność, mogą wspiąć się w tabeli o kilka miejsc.

Największym rozczarowaniem ligi pod względem sportowym może być Mur - Beton. Zespół, który w poprzedniej edycji zajął drugie miejsce tym razem kończy rundę jesienną zaledwie na siódmej pozycji. Można się jednak spodziewać, że udana końcówka rundy w wykonaniu tej drużyny to zapowiedź walki o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu i nikt nie może liczyć na łatwe punkty w potyczce z tą ekipą.

Największą sensacją ligi po pierwszej rundzie można określić Mix Team. Drużyna Kamila Maroszka zajęła przedostatnie miejsce w ubiegłej edycji amatorskiej ligi i po dokonaniu kilku zmian kadrowych na półmetku rozgrywek zajmuje szóstą lokatę i z apetytem na wyższą pozycję rozpocznie rundę rewanżową. Jak widać po wynikach, również tej drużyny nie można lekceważyć.

Ciekawy bój stoczą ze sobą ligowi snajperzy. Mariusz Siwik z 36 trafieniami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, jednak tuż za nim znajduje się ubiegłoroczny triumfator w tej kategorii - zawodnik Soły Kobiernice - Łukasz Kaleta. Liczymy na to, że w walkę o koronę króla strzelców włączą się inni piłkarze, jak choćby Herka Ariel (20 bramek), Duda Marek (19 bramek) czy Wójcikiewicz Dawid (17 bramek).

Już dziś, zatem, zapraszam wszystkich zawodników i kibiców do wspólnej zabawy, jaka czeka nas na wiosnę, zwłaszcza że oprócz spotkań rewanżowych zostanie rozegrany jeszcze Puchar Ligi Orlika, w którym mogą wziąć udział tylko drużyny biorące udział w II Edycji Amatorskiej ligi Piłki Nożnej.

Składy drużyn oraz tabele i terminarze rozgrywek można obejrzeć na stronie www.orlik.bestwina.pl oraz w Zakładce Orlik 2012 na www.gminabestwina.info.

Tomasz Zużałek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.