czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 8 grudnia 2012
  • wyświetleń: 5888

ZS Silesia kolejny raz w finale

5 grudnia w hali sportowej GOSiRu Goczałkowice-Zdrój odbył się IV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Menadżera GOSiRu. Impreza kolejny raz została zorganizowana z inicjatywy Michała Puchały (nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie), Pawła Kanika (menadżera Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju), Marcina Bienioszka (dyrektora Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie).

Turniej jak co roku odwiedził św. Mikołaj z workiem słodkich prezentów dla zawodniczek.

ZS Silesia kolejny raz w finale · fot. Paweł Kanik


W rywalizacji uczestniczyło 8 drużyn. 2 drużyny gimnazjalne: GP Goczałkowice, GP nr 2 Czechowice-Dziedzice. 5 szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół "Silesia" Czechowice-Dziedzice, III LO Pszczyna, I LO Pszczyna, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie. Dodatkowo stawkę 8 zespołów zamykała drużyna "gwiazd" ("wspomnień"), w której skład wchodziły dziewczyny, kiedyś uczestniczące w tych rozgrywkach jako uczennice, a obecnie występujące w III ligowym LKS Goczałkowice.

Zawodniczki Zespołu Szkół "Silesia" w fazie grupowej były bezkonkurencyjne aplikując rywalkom aż 19 bramek. W pierwszym meczu pokonały 5:0 I LO Pszczyna, w drugim 7:1 Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie, w ostatnim spotkaniu grupowym, w derbach Czechowic 7:1 wygrały z młodszymi koleżankami. W półfinale zwyciężyły 4:1 III LO Pszczyna. W finale co było do przewidzenia znalazł się zespół "wspomnień", który o dziwo bilans bramek miał gorszy od naszej drużyny. Mecz rozpoczął się sensacyjnie od prowadzenia dziewczyn z Czechowic 2 do 0 po dwóch przepięknych bramkach z dystansu Kamili Adamczyk. Jednak podrażnione, doświadczone zawodniczki ekipy "wspomnień" zdołały odwrócić losy finału pokonując ZS "Silesia" 4 do 2. Dwie nasze zawodniczki zostały indywidualnie wyróżnione: Kamila Adamczyk (zdobyła 9 bramek) i Karolina Pustelnik (kapitan drużyny).

W czteroletniej historii turnieju zawsze graliśmy w finale, dwukrotnie wygrywając rozgrywki. W tym roku był to personalnie najlepszy skład naszej drużyny, co pokazały mecze z innymi szkołami. W latach poprzednich absolwentki grały poza konkursem. W tym roku rywalizowały już jak pozostałe drużyny. Dlatego nasze uczennice były najlepsze wśród szkół, ale ostatecznie zajęły II miejsce minimalnie przegrywając w finale z zawodniczkami grającymi w ligowych rozgrywkach.

Skład Zespołu Szkół "Silesia": Sara Babij, Kamila Adamczyk, Kamila Przemyk, Elżbieta Głogowska, Kinga Szpyra, Karolina Hałas, Agnieszka Staszek, Karolina Pustelnik.
Trener: Mariusz Maławy

Mariusz Maławy, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.