czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 19 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2637

Sukcesy tenisisty z Zabrzega

Bardzo dobrze nowy sezon halowy, jak i nowy rok, rozpoczął pochodzący z Zabrzega, najlepszy w chwili obecnej w naszym regionie w kategorii młodzików Mikołaj Wrzoł.

Reklama

Mikołaj Wrzoł
Mikołaj Wrzoł (po prawej stronie) wygrał dwa turnieje ogólnopolskie · fot. tenisbielsko.pl


Na przełomie roku Mikołaj zwyciężył w silnie obsadzonym Halowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym młodzików "Sinet Winter Cup", który rozegrany został w Legnicy.

Mikołaj w drodze do zwycięstwa pokonał pięciu przeciwników, z których trzech należy do czołówki kraju i jest wyżej sklasyfikowanych od zawodnika BKT Advantage. Pierwszym z nich był Wiktor Kubicz ze Złotoryi (12 PZT), którego pokonał w ćwierćfinale 6/1, 6/3. W półfinale po ciężkim meczu zwyciężył swojego kolegę i partnera deblowego Kubę Grzegorczyka (5 PZT) z UKS Beskidy Ustroń 6/7, 6/3, 6/3.

W finałowy pojedynku pokonał Juliusza Bienkiewicza (13) z Wrocławia 6/3, 7/6. Do zwycięstwa w grze pojedynczej Mikołaj dorzucił jeszcze drugie miejsce w grze podwójnej. W parze z Jakubem Grzegorczykiem w finale przegrali z para Lesman/Śliwiński.

W miniony weekend Mikołaj wybrał się z kolei na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików do Szczawna Zdroju, gdzie zwyciężył w turnieju gry pojedynczej.

Mikołaj choć był rozstawiony dopiero z numerem 6 należał do faworytów bowiem prezentuje ostatnio wysoką formę. Do ćwierćfinału zawodów dotarł bez problemów. W tej fazie zawodów spotkał się z Jakubem Kozłem z MKT Łódź (macierzysty klub Jerzego Janowicza) rozstawionym z numerem 4. Mikołaj udowodnił, że na korcie ważne są umiejętności, a nie numer rozstawienia, łatwo zwyciężył 6/1 6/4. W półfinale pokonał rozstawionego z numerem 7 Daniela Hossę 6/0 4/6 6/3.

W finale nie dał szans rozstawionemu z numerem 2 Wiktorowi Kubiczowi z klubu ZTT Złotoryja. Mecz przebiegał od początku do końca pod dyktando Mikołaja i zakończył się jego zwycięstwem 6/4 6/2.

To już drugie turniejowe zwycięstwo Mikołaja w ostatnim miesiącu. Miejmy nadzieję, ze będzie ono dobrym prognostykiem przed rozpoczynającymi się wkrótce Halowymi Mistrzostwa Polski w Krakowie. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych zwycięstw.

Więcej o sukcesach Mikołaja, jak i innych pochodzących z naszego regionu tenisistach można znaleźć na stronie www.tenisbielsko.pl, która jest stroną klubu BKT Advantage Bielsko-Biała.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.