Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 19 lutego 2013
  • wyświetleń: 1571

Koszykarskie trójki na walentynki

III Turniej Koszykarskich Trójek, organizowany w trakcie zimowych ferii, podobnie jak poprzednie edycje zgromadził hali sportowej Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach wielu miłośników koszykówki i aktywnego wypoczynku.

Impreza odbywająca się pod patronatem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz sekcji koszykówki Miejskiego Klubu Sportowego na stałe weszła już do kalendarza imprez sportowych odbywających w naszym mieście i z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

W tegorocznym turnieju do rywalizacji w kilku kategoriach wiekowych przystąpiły aż 23 drużyny, wśród których nie zabrakło zespołów przyjezdnych z Bielska-Białej i z Pszczyny co uatrakcyjniło przebieg zawodów oraz podniosło ich sportową rangę.

W większości spotkań nie brakowało emocji, nierzadko o wyniku końcowym rozstrzygał jeden punkt, zdarzało się też, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Do ostatnich sekund ważyły się losy zwycięstwa w finałach w kategorii gimnazjalnej wśród dziewcząt i open chłopców.

Ostatecznie wyróżnienia przypadły w udziale dziewczętom z zespołu "Wydry" (Aleksandra Mazur, Aleksandra Kaprzyk), które zwycieżyły w rywalizacji najmłodszych dziewcząt, wyprzedając ambitnie grające "Pingwinki z Madagaskaru" ( Paulina Gumółka, Natalia Kowalik, Alicja Wróbel, Małgorzata Kozioł).

Wśród gimnazjalistek najlepsze były dziewczęta z zespołu "No Name" ( Daria Kopeć, Natalia Czerwińska, Justyna Surowiecka) pokonując w bardzo emocjonującym finale swoje szkolne koleżanki z drużyny "Tygryski" ( Justyna Płachno, Kamila Laszczak, Natalia Pacyga). Trzecie miejsce w tej grupie przypadło dziewczętom z "Cool Team" , grającym w składzie: Patrycja Pawelec, Paulina Sydlewska Joanna Kocemba,.

W najliczniej reprezentowanej kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych ( 9 drużyn) sukces z ubiegłego roku powtórzył zespół o nazwie "Osiem" który wystąpił w zmienionym nieco składzie: Jarosław Wójtowicz, Przemysław Wójtowicz, Ryszard Kocjan, Sergiusz Świerczek, drugie miejsce zajęła drużyna "Patapony" ( Jakub Hoczek, Radosław Piłot, Robert Szwed, Michał Banaszek). Trzecie miejsce wywalczył "Dżambo team" ( Paweł Janusz, Łukasz Bajger, Paluch Szymon).

Bardzo wyrównany przebieg miała rywalizacja także w drugiej kategorii chłopców - open. W niej zwyciężyła drużyna "Psy Św. Franciszka" w składzie: Maciej Górka, Szymon Retek, Michał Ciastoń, przed "Elo Czikas"( Marcin Durkalec, Michał Bryś, Wojciech Kowalski, Mateusz Wieczorek), a trzecie miejsce przypadło zespołowi "Old Boys"( Dawid Michalik, Grzegorz Gniza, Grzegorz Dąbrowski).

Gratulując wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz organizatorom, dołączyć należy jeszcze podziękowania dla Pani Alicji Mizery, Dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 2 za udostępnienie hali dzięki czemu możliwe było zorganizowanie tego i wielu innych turniejów.

MKS

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.