czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 23 lutego 2013
  • wyświetleń: 2388

Paweł Wawrzyczek w Japonii

14 lutego w czwartek zakończyło się zgrupowanie zawodniczek i zawodników na Uniwersytecie w Tsukubie w Japonii. Trwało dwa tygodnie, w trakcie których czechowiccy judocy mieli możliwość poznać sposób treningu oraz styl walki zawodników jednego z najmocniejszych ośrodków judo w Japonii.

Paweł Wawrzyczek
Paweł Wawrzyczek w Japonii · fot. trainerman / klub czecho.pl


Codzienne zmagania wymagały od nich nie tylko dobrego przygotowania motorycznego, ale także pełnego zaangażowania, woli walki, odpowiedniego nastawienia psychicznego oraz zawodniczej dojrzałości.

Jednym z reprezentantów Polski był zawodnik Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice Paweł Wawrzyczek, który do Japonii udał się na koszt własny.

Najistotniejszym elementem dnia był popołudniowy trening na macie. Każdy z nich opierał na randori (walki), które nie zajmowało mniej niż 60 minut, czasami było to ponad 100 minut. Na treningu można się było sprawdzić min. z Takashi Ono-dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata, Hiyrouki Akimoto -Mistrz Ś wiata juniorów i seniorów, Junpei Morishita-Mistrz Świata i Mistrz Azji. Trening w tak silnej grupie stworzył naszym zawodnikom
możliwość nauki, jakiej nie zaznaliby trenując w kraju.

Udało też zwiedzić Tokyo. Nasza grupa była min. w Kodokanie, zwiedzając Muzeum Kodokanu, pod świątynią Senso-Ji w Akasusie, Muzeum miasta Edo (Tokyo) oraz w ogrodzie cesarskim.

Mamy nadzieję, że pobyt naszego obiecującego zawodnika zaowocuje dobrymi wynikami na tegorocznych najważniejszych zawodach z Mistrzostwami Europy i Świata włącznie.

trainermen / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.