czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 7 marca 2013
  • wyświetleń: 1171

Mistrzostwa Polski w Tarokach

Tradycyjnie w pierwszą sobotę marca w Zabrzegu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach. A był to już XVI turniej z tego cyklu. Turniej odbył się pod oficjalnym patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Zawodnicy i oficjalni goście zjawili się w Domu Strażaka przy ul. T. Gazdy przed godz 10:00. Zawody otworzył Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiej Fajfer w obecności Prezesa OSP Zabrzeg Tomasza Londzina i Prezesa Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg Brunona Kielocha.

O godz 10:00 64 zawodników z Polski i Czech rozpoczęło "bitwę" o punkty. Rozegrano 5 rund po 50 minut każda i kilka minut po godzinie 16:00 wszystko było już jasne. Zwyciężył zawodnik z Kóz Ślosarczyk Mirosław i to jemu okolicznościowy puchar oraz dyplom wręczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg Brunon Kieloch.

Rok 2013 to rok jubileuszu 120 lecia OSP w Zabrzegu. Z tej okazji Prezes Tomasz Londzin ufundował okolicznościową statuetkę św. Floriana dla najstarszego zawodnika - strażaka. Otrzymał ją druh Emil Polok z Zabrzega.

Ciekawostką tego turnieju było to iż dotychczasowy 4 rundowy system zastąpiono pięcioma 50 minutowymi rundami. Uzyskano prawie ten sam czas rozgrywki, a dodatkowa runda dała zawodnikom możliwość rozłożenia założeń strategii gry na 5 rund. Zawodnicy pozytywnie ocenili tę zmianę w regulaminie Mistrzostw Polski.

Jacek Tomaszczyk

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.