• 20 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3390

Biegli po puchar dyrektora

268 zawodników stanęło na starcie XVII Biegu Przełajowego "O puchar dyrektora MOSiR-u". - Cieszy nas tak duże zainteresowanie zawodami - przyznaje Barbara Merstein z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na zawody nie dotarło 108 zapisanych wcześniej uczestników. Mimo to bieg, który odbyły się w sobotę 20 kwietnia na terenie MOSiR należał do wyjątkowo udanych.

Wśród najmłodszych uczestników czyli 8-latków i młodszych kolejne miejsce wśród dziewczynek zajęła: 1. Klaudia Łaś, 2. Amelia Sokołowska i 3. Klaudia Tomsia. Wśród najmłodszych chłopców pierwsze miejsce zajął Rafał Grygierczyk, drugie Bartłomiej Wykacz, a trzecie Robert Wieczorek.

Z rocznika 2004 na metę kolejno przybiegli: Marcelina Krótki, Sabina Bronikowska i Anna Kopacz. Z tego rocznika najlepszy był Maciej Majcher, drugi Bartłomiej Śliwiński, a trzeci Szymon Mikołajczak.

W grupie 10-latków kolejne miejsca zajęli: 1. Iga Potok, 2. Roksana Kumor, 3. Wiktoria Cudak oraz 1. Jan Paszek, 2. Jakub Burta, 3. Adam Gawełek.

Weronika Kowal i Wojciech Pilarz zwyciężyli w grupie 11-latków. Wśród dziewczynek drugie miejsce zajęła Natalia Olearczyk, a trzecie Katarzyna Paszek. Jako drugi w tej kategorii wiekowej na mecie pojawił się Adam Adamowicz, a trzeci był Mateusz Malchar.

W grupie 12-latków, w grupie dziewcząt triumfowała - 1. Alicja Wróbel, 2. Oliwia Gręda, 3. Gabriela Ligęza, a w grupie chłopców kolejne miejsce zajęli: 1. Jakub Pająk, 2. Tomasz Żur, 3. Bartłomiej Nitek.

Pierwsze miejsce wśród 13-latków zajęli Justyna Gąsiorek i Kacper Folta. Kolejne miejsca - 2. Natalia Grobarczyk, 3. Agnieszka Połujańska oraz 2. Marcel Łoziński, 3. Mateusz Wróbel.

W kategorii od 14 do 16 lat najlepsi byli kolejno: 1. Martyna Pniok, 2. Łucja Skwira, 3. Paulina Kozioł oraz 1. Dawid Byrdek, 2. Łukasz Bajger, 3. Patryk Góral.

W kategorii młodzież od 17 do 20 lat - pierwsza była Kamila Przemyk, druga Marta Gruszecka, a trzecia Małgorzata Hoder. Wśród chłopaków pierwszy był Sławomir Dąbrowski, drugi Mateusz Giza, a trzeci Mikołaj Horwat.

W kategorii od 21 do 56 lat pierwsze miejsce zajął Bogusław Homa, a w kategorii powyżej 56 lat pierwszy na mecie był Jan Horwat.

Najwięcej uczestników było ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego - 87 zawodników. Szkoła ta otrzymał również najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej.

Bieg był współfinansowany w ramach projektu "Wygrajmy razem! Podnoszenie jakości imprez sportowych w Euroregionie Beskidy".
Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia byli: dyrektor Adam Leśnik, Justyna Bukowska, Jan Kobendza oraz sztab pracowników i współpracowników MOSiR.

- Na kolejne zawody zapraszamy biegaczy już w maju. Wtedy też odbędzie się bieg im. Andrzeja Boboli - zaprasza Barbara Merstein. Warto więc już szlifować swoją formę.