czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 22 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 928

Tenisiści walczą o II ligę

Tenisiści stołowi MKS Czechowice-Dziedzice zaczynają walkę o II ligę.

Reklama

Tenisiści stołowi MKS Czechowice-Dziedzice wygrali rozgrywki 2gr. III ligi Śląskiej, tym samym stają do walki o II ligę. W rundzie zasadniczej nasz zespół na 22 rozegrane spotkania wygrał 19 spotkań raz zremisował i dwukrotnie musiał uznać wyższość rywala.

Najlepszymi zawodnika zespołu okazali się Paweł Wróbel oraz Artur Sobel którzy w większości przesądzali o losach spotkania. Pozostali zawodnicy Paweł Mazur, Krzysztof Ramenda oraz Piotr Dziendziel w większości spotkań zagrali na miarę swoich możliwości. Teraz zaczyna się walka o historyczny awans do II ligi. Drużyna MKS zmierzy się ze zwycięzcą Igr. III ligi Śląskiej BTTS Carbo Koks Silesia II Miechowice, są to rezerwy brązowego medalisty Wschodzący Białystok Superligi z poprzedniego sezonu a także zdobywcy Pucharu Polski z tego sezonu. W swoim składzie posiadają takich zawodników jak Grzegorz Iwaniuk, Mirosław Pierończyk których znawcą tenisa stołowego nie trzeba przedstawiać. Zadanie przed zawodnikami MKS bardzo trudne ale nie niemożliwe do wykonania. W razie porażki(czego nie zakładamy) drużyna gra pojedynek barażowy z zespołem III ligi Opolskiej. Myślę że tutaj jesteśmy faworytem gdyż woj. Opolskie jest znacznie słabsze od Śląskiego.

Wygranie tej rywalizacji w większości lat poprzednich gwarantowało awans do II ligi. Co więc zmieniło się w tym roku? Z II ligi spadają bezpośrednio 3 zespoły i 3 powinny awansować pod warunkiem że żadna z drużyn z woj.Śląskiego i Opolskiego nie spadnie z I ligi. Niestety patrząc na poczynania pierwszoligowców z Bielska jak i Nysy są to drużyny zagrożone spadkiem bądź barażami o utrzymanie. Zakładają że jedna z tych drużyn spadnie będziemy musieli rozegrać mecz barażowy z 13 zespołem II ligi.

Początek emocji związanych z barażami o II ligę rozpoczynamy 24.04.2013r.

MKS Czechowice-Dziedzice- BTTS Carbo Koks Silesia II Miechowice
Sala SP 3 Ligota (Burzej) ul. Bory 2 godz.18.00

Paweł Mazur

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.