czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 26 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2944

Sukces biegaczek przełajowych

Po znakomitym występie dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ligocie w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych, który zakończył się zdobyciem w-ce Mistrzostwa Śląska, przyszedł czas na ogólnopolski finał sztafet przełajowych 8x700m.

Reklama

bieg sztafetowy przełajowy, szkoła ligota
Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych · fot. Rafał Bargiel


W dniu 21 kwietnia w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbył się "Vena Cross Festival 2013", gdzie wystartowały najlepsze szkolne sztafety z całej Polski. W rywalizacji o najwyższe trofeum brało udział 18 drużyn.

Podopieczne Rafała Bargiela i Miłosza Jarczoka  z SP 1 w Ligocie w składzie: Aleksandra Grzebelec, Karina Kominek, Maria Brzóska, Angelika Swakoń, Kamila Majcherek, Angelika Biernat, Arletta Drobik, Marcelina Biernat oraz Zofia Urbaniec we wspaniałym stylu zajęły V miejsce. Dodajmy, że na pierwszych trzech zmianach nasze zawodniczki utrzymywały prowadzenie w biegu.

Warto również wspomnieć, że aktualny mistrz śląska (Ruda Śląska) uplasowała się na 12. miejscu.

Tak wysoka lokata to największe osiągnięcie lekkoatletyczne dla uczniów szkoły i cieszy tym bardziej, że wśród naszych zawodniczek znajdują się również dziewczyny, które aktualnie uczęszczają do klasy 4 szkoły podstawowej, co pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Rafał Bargiel

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.