czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 13 maja 2013
  • wyświetleń: 1511

Udany debiut w dziesięcioboju

Utalentowany czechowicki lekkoatleta Marcel Marszałek zadebiutował w swej koronnej konkurencji lekkoatletycznej 10-boju.

W dniach 11-12.05 na zawodach we Wrocławiu przy niesprzyjającej pogodzie-zimnie i padającym deszczu uzyskał 5169 punktów, tym samym osiągnął minimum na mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 1-2.06 w Opolu.

W czasie zawodów Marcel poprawił rekordy życiowe w biegu na 400m i skoku o tyczce, dobre wyniki osiągnął w biegach na 100m, 110mprzez płotki, skoku w dal i rzucie oszczepem, słabiej niż przewidywaliśmy stratował w pchnięciu kulą, skoku wzwyż, rzucie dyskiem i biegu na 1500m.

Te konkurencje Marcel musi wyraźnie poprawić, aby liczyć się w czołówce krajowej, tylko że wszyscy wiedzą jakie mamy ku temu warunki. Zawodnikowi gratulujemy za ambitną postawę w tej ciężkiej konkurencji lekkoatletycznej.

W dniu 11, 05 na zawodach w Chorzowie doskonałe wyniki uzyskali młodziczka Justyna Surowiecka w biegu na 100m-12, 72 oraz junior młodszy Szymon Rokitka -15, 40 w biegu na 110m przez płotki-są to jedne z lepszych wyników w Polsce w tych kategoriach wiekowych.

Rekordy życiowe w chodzie sportowym na 3km uzyskały nasze świetne chodziarki, Daria Marzec, Patrycja Mędroń, Paulina Lubecka i Natalia Grobarczyk.Ponadto życiówki ustanowili:Katarzyna Dziedzic, Karina Kominek, Lukasz Bajger, Tomasz Olber w biegu na 300m, Karolina Biernat, Aleksandra Grzebelec i Justyna Gąsiorek w biegu na 600m, Anna Derlich w biegu na 1000m, Oliwia Kwaśniak na 300m przez płotki, oraz Tomasz Gawełek w rzucie oszczepem i Marek Wyczesany i Rafał Pająk w biegu na 100m.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.