czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 17 maja 2013
  • wyświetleń: 968

Tenisiści MKS bliżej II ligi

W rozegranym w dniu 15.05.13 wyjazdowym, pierwszym meczu barażowym o II ligę , tenisiści stołowi MKS pokonali AZS III PWSZ Nysa - 9:1.

Ze względu na nieznajomość siły rywala, zawodnicy jechali na mecz w pełni skoncentrowani spodziewając się trudnego meczu. Obserwując rozgrzewkę przeciwników, obawy stawały się uzasadnione. Ale pierwsze partie w wykonaniu Pawła Wróbla i Pawła Mazura, rozstrzygnięte na ich korzyść po 3:0 dodały wiary naszym zawodnikom na osiągnięcie sukcesu.

Przełomowym momentem meczu to trzecia partia w wykonaniu Krzysztofa Ramendy. Nasz zawodnik pokazał w tym meczu cały swój kunszt i doświadczenie, pokonując bardzo dobrze grającego rywala 3:2 zbierając za swoje udane akcje brawa przy otwartej kurtynie. Jego wygrana uskrzydliła naszych zawodników, później było już tylko lepiej.. Swoje partie wygrali debliści, kolejne punkty dołożyli Artur Sobel, Paweł Wróbel, Krzysztof Ramenda i stan meczu po dziewięciu grach 9:0.W ostatniej partii meczu Paweł Mazur przegrał swoje spotkanie ustalając wynik na 9:1.

Ten wynik całkowicie zniechęcił drużynę z Nysy do rozegrania meczu barażowego, w związku z czym drużyna MKS Czechowice-Dziedzice oficjalnie awansowała do II ligi.

Jednak droga do II ligi jest jeszcze kręta i wyboista, uzależniona od wyników pierwszoligowych klubów z Nysy i Bielska walczących o utrzymanie oraz od wyników gier barażowych o pierwszą ligę drużyny Viretu Zawiercie.

W najgorszym przypadku nasza drużynę czekają kolejne mecze barażowe.

jadraz

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.