czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 20 maja 2013
  • wyświetleń: 3053

Wawrzyczek 10. raz na podium PE

W minioną sobotę i niedzielę w hali BBOSiR w Bielsku-Białej rozegrano ostatni tegoroczny Puchar Europy Kadetów. Do Bielska-Białej zjechała się rekordowa ilość 700 zawodniczek i zawodników z 30 państw , w tym min. Japończycy, Azerowie, Gruzini, Ormianie. Zawody te były ostatnim sprawdzianem przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy, lipcowym EYOF i sierpniowymi Mistrzostwami Świata.

Paweł Wawrzyczek, judo
Paweł Wawrzyczek po raz 10. znalazł się na podium Pucharu Europy! · fot. St. Michałkowski / fotojudo.pl


Po raz kolejny nie zawiódł faworyt do medalu Paweł Wawrzyczek (66 kg), zwyciężając pięć pojedynków kolejno z: Rosjaninem Samvelem Chakrą, Brytyjczykiem Stuartem MacWatta, Węgrem Danielem Hosnyanszkiego, Ormianinem Albertem Mkrtchyana oraz Słowakiem Martinem Becikiem i doznając jednej porażki z późniejszym zwycięzcom tej kategorii wagowej Japończykiem Hifumi Abe, zdobył brązowy medal, jak się później okazało jedyny dla Polski w grupie męskiej.

Warto dodać , że jest to już 10. medal Pawła Wawrzyczka w tak prestiżowych zawodach.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nasza reprezentantka Marta Wykupil (57 kg), zwyciężając trzy pojedynki z Włoszką Alessią Sieną, Rosjanką Anastasją Kolyadenkową oraz koleżankę z reprezentacji Annę Dąbrowską. Uległa Francuzce Chloe Nicoud oraz Czeczce Adeli Szarzecovej zajmując ostatecznie VII pozycję. Niestety w walce z Francuzką doznała kontuzji kolana i jej start w Mistrzostwach Europy stanął pod dużym znakiem zapytania.

trainermen / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.