Sport

  • 27 maja 2013
  • wyświetleń: 4877

SP nr 3 w Ligocie Mistrzem Polski

W dniach 23-25 maja w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Województwo śląskie w kategorii dziewcząt reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie (Monika Fołta, Kinga Furtak, trener - Tomek Szary).

Wśród 12 ekip, które zjechały się z całego kraju nikt nie dawał większych szans zawodniczkom z nieznanej miejscowości - Ligota. Dobre rozpoczęcie turnieju i zwycięstwa z kolejnymi rywalami sprawiały, że czuliśmy się coraz mocniejsi, a przeciwniczki z czołówki krajowej nie mogły uwierzyć, że przegrywały z jedną z najniżej rozstawionych drużyn w turnieju. Długie międzymeczowe analizy gier przyszłych rywalek pozwoliły nam na dobre przygotowanie się do kolejnych meczy i stanie się najbardziej niewygodnie grającym zespołem dla rywali.

SP nr 3 w Ligocie Mistrzem Polski · fot. Tomasz Szary


Turniej grupowy zakończyliśmy na 1 miejscu kwalifikując się najlepszej czwórki turnieju. Zgodnie z zasadą "bij mistrza" nie mieliśmy nic do stracenia. Ogromna determinacja, waleczność i konsekwencja taktyczna w grze pozwoliła dziewczynom na wygranie półfinału 3:2 z reprezentantkami woj. łódzkiego. Niezwykle sympatyczna lokalna publiczność oraz prawie wszystkie ekipy, które zakończyły już udział w turnieju gorąco dopingowały więc "czarnego konia" turnieju - dziewczęta z nieznanej Ligoty w meczu o złoty medal.

Sensacja stała się faktem, po dwóch wygranych meczach singlowych i deblu pokonaliśmy w finale reprezentantki województwa mazowieckiego 3:0 zdobywając tytuł Mistrza Polski Szkół Podstawowych! Po turnieju usłyszeliśmy wiele ciepłych słów oraz gratulacji. Po takich zawodach jesteśmy już pewni, że w sporcie wszystko może się zdarzyć, a marzenia o mistrzostwie mogą się spełniać.

Tomasz Szary / MKS

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj