czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 6 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1239

GP nr 3 w Pucharze Coca-Coli

Znakomicie spisali się młodzi futboliści GP3 Czechowice podczas XV finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup, który został rozegrany 1 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Młodzi zawodnicy znaleźli się w gronie 16 finalistów wojewódzkich, którzy zostali podzieleni na 4 grupy i w każdej z nich rywalizowali ze sobą system każdy z każdym w meczach trwających 2x10 minut. Nasz drużyna trafiła do grup B gdzie jej przeciwnikami były drużyny z Mstowa, Świnnej oraz Gimnazjum Sportowego w Chorzowie. Już od pierwszego spotkania ekipa z Czechowic pokazała że nie przyjechała na finał na wycieczkę i od początku zdecydowanie zaatakowała, pokonując w pierwszym spotkaniu drużynę z Świnnej 2:1, następnie ekipę z Mstowa 3:2 aby na końcu zmiażdżyć drużynę z Chorzowa (zawodnicy szkółki Stadionu Śląskiego) aż 9:3!

Po zakończeniu fazy grupowej młodzi Czechowiczanie z kompletem punktów przystąpili do meczu ćwierćfinałowego w którym ich przeciwnikami była drużyna z Kamienia Polskiego. Również w ćwierćfinale nasi zawodnicy znakomicie się zaprezentowali wygrywając 4:0 awansując do ścisłej 4 województwa śląskiego. W meczach półfinałowych drużyna z Czechowic zmierzyła się z ekipą z Częstochowy natomiast w drugiej parze ekipa z Gliwic (zawodnicy Piasta) zmierzyli się z drużyną z Jastrzębia (zawodnicy MOSiR Jastrzębie) .

Niestety w meczu półfinałowym lepsi okazali się zawodnicy z Częstochowy i drużynie z Czechowic przyszło walczyć o 3. miejsce. Ostatni mecz naszej drużyny miał bardzo dramatyczny przebieg. Drużyna z Jastrzębia długi czas prowadziła 1:0 ale w końcówce spotkania młodzi Czechowiczanie pokazali charakter. Bramkę wyrównującą zdobył Michał Przemyk a tą dającą zwycięstwo i 3. miejsce w turnieju na minutę przed końcem spotkania
pięknym strzałem głową zdobył Marcin Zarychta.

Na koniec turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy medale i puchar sprawiając sobie tym samym najlepszy prezent na Dzień Dziecka.

W ciągu ostatnich dwóch lat to już drugi (w 2011 roku zawodnicy rocznika 1995 zajęli 2 miejsce ulegając w finale drużynie SMS Chorzów) tak duży sukces zawodników GP3 oraz UMKS-u Trójka Czechowice-Dziedzice w tym najbardziej prestiżowym i medialnym turnieju w Polsce.

W meczu finałowym zawodnicy Piasta Gliwice pokonali drużynę z Częstochowy 2:1 i to oni będą reprezentowali województwo śląskie w finale krajowym, który odbędzie się 8 czerwca na rynku w Krakowie.

Skład GP3: Kopeć Patryk, Hadydoń Filip, Szwajca Jakub, Przemyk Michał, Zarychta Marcin, Kopeć Dominik, Praciak Maksymilian, Chrobak Marcin, Dzida Tomasz oraz Herok Adrian.
Opiekun zespołu: Michał Gazda

baca79

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.