czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 14 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2308

Sukcesy lekkoatletów

Doskonale zaprezentowały się młodziutkie utalentowane sprinterki LUKS Zabrzeg w Mistrzostwach Śląska seniorów i juniorów 8.06 w Sosnowcu

LUKS Zabrzeg, lekkoatletyka
fot. Jan Kobędza


Nasze dziewczyny wygrały sztafetę 4x100m w kat. open, uzyskując najlepszy w tym roku wynik w Polsce w kat. młodziczek.

Sztafeta biegła w składzie: Katarzyna Dziedzic, Paulina Kozioł, Oliwia Kwaśniak, Justyna Surowiecka. W tej sztafecie biega również Martyna Pniok. Utalentowane sprinterki są trenowane przez ambitną trenerkę Wioletę Homa na mosirowskim tartanie.

W wymienionych mistrzostwach doskonale zaprezentowali się inni nasi lekkoatleci zdobywając 9 medali: 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. 10-boista Marcel Marszałek zwyciężył w skoku o tyczce i był II w biegu na 400 m przez płotki.

Szymon Rokitka wygrał bieg na 400m przez płotki i zdobył srebrny medal w biegu na 110m przez płotki. Szymon został zakwalifikowany do kadry narodowej płotkarzy juniorów.

Sprinterka Elżbieta Głogowska zdobyła dwa srebrne medale w biegach na 100 i 200m.

Srebrne medale zdobyły dyskobolka Karolina Bumbar i oszczepniczka Wiktoria Szlagor. Brązowy medal dorzucił oszczepnik Artur Kopiasz.

- Panie Burmistrzu i Panowie Radni nie pozwólcie aby wymienione wyżej i inne talenty lekkoatletyczne się zmarnowały - mówi Jan Kobędza. - Są to nasze dzieci i uczniowie naszych szkół. Oczekują od Was stworzenia godziwych warunków do uprawiania lekkiej atletyki tak dumnie nazywanej królową sportu. Są gotowi do pracy trenerzy jest utalentowana chętna młodzież brak tylko odpowiedniej bazy treningowej.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.