czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 11 lipca 2013
  • wyświetleń: 1159

MRKS rozpoczął przygotowania

Spotkaniem organizacyjnym w siedzibie klubu przygotowania do sezonu 2013/14 rozpoczęli piłkarze MRKS Czechowice-Dziedzice. Przed startem rozgrywek w bielskiej klasie okręgowej czechowiczanie trenować będą na własnych obiektach, a w trakcie okresu przygotowawczego rozegrają również pięć sparingów. Ponadto zapadło kilka wiążących decyzji.

Najważniejszą informacją jest bez wątpienia zmiana na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny. Zarząd klubu postanowił, iż funkcję tą pełnił będzie Michał Gazda - trener młodego pokolenia od wielu lat związany z lokalnym UMKS-em "Trójką" Czechowice-Dziedzice, ostatnio prowadzący tam grupę juniorów starszych. Warto dodać, iż wielu zawodników z obecnej kadry pracowało już z tym trenerem, co miało częściowo wpływ na taką decyzję. Działacze MRKS-u nie ukrywają bowiem, że chcą oprzeć zespół na młodych graczach z naszego miasta i jego najbliższych okolic, co coraz częściej stosowane jest ostatnio w klubach z naszego regionu.

Jeżeli chodzi o kwestie personalne, to na konkrety jest jeszcze zbyt wcześnie, aczkolwiek piłkarze z kadry minionego sezonu zostali poproszeni o podjęcie decyzji odnośnie swojej przyszłości do 15 lipca. Nadmieńmy jednak, iż kilku z nich już dzisiaj podpisało deklarację gry amatora, czym jasno wyrazili chęć dalszego reprezentowania czechowickiego klubu.

Kolejna istotna wiadomość dotyczy rezerw MRKS-u, które w nowym sezonie - wbrew różnym, medialnym doniesieniom, wystartują w rozgrywkach bielskiej A-klasy (również 10 sierpnia). Czechowicką "dwójkę" nadal prowadził będzie Zbigniew Byrdy, który notabene utrzymywać ma ścisłą współpracę z trenerem pierwszego zespołu.

Kolejny trening pierwszej drużyny odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00, natomiast premierowe zajęcia rezerw zaplanowane zostały na czwartek - także o godzinie 18:00 na stadionie MOSiR.

Do pierwotnej wersji planu sparingowego MRKS-u dołączył kolejny przeciwnik. 19 lipca (piątek) czechowiczanie rozegrają potyczkę z Czarnymi-Góralem Żywiec, którego nowym trenerem w ostatnich dniach został Piotr Jaroszek - były zawodnik ówczesnej Walcowni. Ponadto kierownictwo czechowickiej drużyny "dopina" jeszcze test-mecz na środę - 24 lipca, tak by przed inauguracją sezonu zaliczyć 5 tego typu spotkań:

17 lipca (środa) - Kuźnia Ustroń
19 lipca (piątek) - Czarni-Góral Żywiec
24 lipca (piątek) - Znicz Jankowice
3 sierpnia (sobota) - GKS II Tychy

O wszelkich wydarzeniach z klubu i obozu można przeczytać na stronie www.mrks.czechowice.pl.

aka / czecho.pl
źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.