czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 15 lipca 2013
  • wyświetleń: 1803

Judocy powołani do reprezentacji

95 zawodników ośmiu dyscyplin sportu (pływanie, judo, kolarstwo, tenis, gimnastyka, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka), w tym dwoje reprezentantów Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice Marta Wykupil oraz Paweł Wawrzyczek oraz 39 osób im towarzyszących odebrało w piątek 12 lipca akty oficjalnego powołania do reprezentacji Polski na rozpoczynający się dwa dni później w Utrechcie (Holandia) XII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

Paweł Wawrzyczek
Paweł Wawrzyczek podczas wręczenia nominacji · fot. trainermen / klub czecho.pl


Akty nominacji wręczali naszym reprezentantom :minister sportu i turystyki Joanna Mucha, prezes Fundacji "Centrum Edukacji Olimpijskiej" prof. Kajetan Hądzelak oraz olimpijczycy Grażyna Rabsztyn i Dariusz Goździak.

Całość przebiegała zgodnie z ceremoniałem stosowanym przy okazji "dorosłych" igrzysk. Był więc "Mazurek Dąbrowskiego", okolicznościowe przemówienie szefowej resortu sportu oraz-przy dźwiękach "hymnu Olimpijskiego"-ślubowanie naszych reprezentantów.

Spotkanie zakończyła wspólna fotografia całej ekipy przed budynkiem Centrum Olimpijskiego.

Dodajmy, że Klub Sportowy Judo Czechowice-Dziedzice ma w dorobku dwa medale brązowe zdobyte przez Barbarę Bukowską w EYOF w 1995 r. w Bath oraz 1997 r. w Lizbonie.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.