czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 24 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1354

Brąz Mikołaja Wrzoła w M.Polski

Tenisista z Zabrzega został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików LEXUS Championships 2013 w singlu.

Reklama

Mikołaj Wrzoł, tenisista klubu BKT Advantage Bielsko-Biała odniósł największy sukces w swojej karierze zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski LEXUS CHAMPIONSHIPS 2013 , które rozgrywane były w Warszawie na kortach Legii Warszawa w dniach 12-17.08.2013 r.

Jest to największy sukces tenisowy mieszkańca naszej Gminy w historii. Jest to zarazem pierwszy od kilkunastu lat medal wychowanka klubu z Bielska-Białej zdobyty w indywidualnych Mistrzostwach Polski. Zabrzerzanin potwierdził, że znajduje się w czołówce tenisistów w Polsce w swoim roczniku. Mikołaj zagrał bardzo dobry turniej. Rozstawiony był w turnieju z nr 10, a skończył jako trzeci zawodnik w Polsce.

W drodze do półfinału ogrywał swoich przeciwników stosunkowo gładko. Uległ dopiero w półfinale, późniejszemu Mistrzowi Polski, który od kilku lat dominuje w tej kategorii wiekowej w Polsce, jak i w Europie (w klasyfikacji europejskiej sklasyfikowany jest na 5 pozycji) Kacprowi Żuk z Legii Warszawa. Należy w tym momencie zaznaczyć, że Mikołaj urwał przeciwnikowi najwięcej punktów, spośród wszystkich zawodników, z którymi spotkał się Kacper Żuk. W finale Kacper Żuk nie dał szans Konradowi Fryze z klubu Return Radom, którego pokonał 6/0, 6/1.

Oto wyniki Mikołaja w singlu w drodze po brązowy medal
I runda: M.Wrzoł (BKT) - BYE
II runda: M. Wrzoł (BKT) - A. Urjasz (AZS Poznań) - 6/1, 6/2
III runda: M. Wrzoł (BKT) - K. Błaszczyk (TUKS Smecz Tomaszów Maz.) - 6/2, 6/2
Ćwierćfinał: M. Wrzoł (BKT) - M. Skowroński (UKS Okęcie Sport Warszawa) - 6/2, 6/1
Półfinał: M. Wrzoł (BKT) - K. Żuk (Legia Warszawa) - 1/6, 2/.6

W ostatnich dwóch tygodniach wakacji Mikołaj będzie grał w dwóch turniejach międzynarodowych z serii Tennis Europe, w Vandans w Austrii i miejscowości Pecs na Węgrzech.

Na początku września wróci do kraju, żeby zagrać w Sopocie w turnieju Masters, w którym wystąpi 8 najlepszych tenisistów Polski oraz wraz z klubem BKT Advantage B-B w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Wszystkie osiągnięcia i sukcesy Mikołaja można znaleźć na stronie www.tenisbielsko.pl.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.