czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 30 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1084

Wygrane tenisisty w 2 turniejach

W dniach 19-23.08.2013 r. Mikołaj Wrzoł grał w turnieju z serii Tennis Europe w Austrii w miejscowości Vandans, w znanym rejonie narciarskim Silvretta Montafons.

Reklama

W grze pojedynczej Mikołaj dotarł do 2 rundy w której niestety uległ turniejowej jedynce, późniejszemu zwycięzcy Gabrielowi Huber z Austrii. Mikołaj zagrał bardzo dobrze, ale przy mocnym wietrze nie potrafił przeciwstawić się bardzo agresywnie grającemu najlepszemu Austiakowi i przegrał  6/7, 3/6. Warto zaznaczyć, że Mikołaj urwał późniejszemu zwycięzcy najwięcej gemów i blisko był wygrania pierwszego seta.

Niepowodzenie w grze singlowej Mikołaj powetował sobie w deblu.  Polska para Mikołaj Wrzoł/ Daniel Michalski należeli do cichych faworytów turnieju. Turniejowa "dwójka", stanęła na najwyższym stopniu podium pokonując w finale nr 1 turnieju Huber (AUT)/ Santarossa (SUI) 6/1, 2/6, 10/4.

Zwycięstwo zabrzeskiego tenisisty na turnieju na Węgrzech
W dniach 26-29.08.2013 r. Mikołaj Wrzoł grał kolejny turniej z serii Tennis Europe serii 2 na Węgrzech w miejscowości Pecs.

W grze pojedynczej Mikołaj dotarł do 2 rundy w której niestety uległ bardzo silnemu zawodnikowi chorwackiemu Karlo Suevich 1/6, 3/6.

Także tym razem Mikołaj rozegrał znakomity turniej deblowy.  Polska para Mikołaj Wrzoł/ Daniel Michalski mimo że tym razem nie należała do faworytów turnieju wspięła się na swoje najwyższe poziomy.
Polska para w drodze do finału pokonała parę serbską Bendjamaa/Nedic 6/1, 7/5, następnie rozstawioną z nr 1 parę Mashtakov (UKR)/Vitcov(MDA) i parę węgierską Sipos/Tamas 6/3, 6/1.

W finale Mikołaj z Danielem gładko pokonali inną polską parę Dudek/Paluch 6/1, 6/0. Tak więc zabrzesko-warszawska para stanęła na najwyższym stopniu podium już drugi raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni turniejowych w turnieju międzynarodowym z serii Tennis Europe

Więcej na stronie www.tenisbielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.