czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 września 2013
  • wyświetleń: 1226

Teniniści dobrze rozpoczęli sezon

Rozgrywki dopiero się zaczęły, a zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice już mają na swoim koncie pierwsze sukcesy.

W rozegranych półfinałach Ligi Juniorek, tenisistki stołowe wygrały swoją grupę i awansowały do I Śląskiej Ligi Juniorek. Awans wywalczyły: Karolina Tokarczyk, Kinga Furtak oraz Justyna Kopeć. Karolina Tokarczyk przeszła do MKS-u z LITS Anders Jedność Żywiec. Jest wychowanką trenera Jerzego Schreibera i pod jego opieką w sezonie 2012/13 jako kadetka zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw Polski. Była także powołana do kadry narodowej i brała udział w mistrzostwach Europy kadetów. Aktualnie jako juniorka powołana jest do kadry narodowej Polski.

W niedzielę 8 września rozegrany został TOP 8 młodzików kadetów, juniorów i młodzieżowców, w którym brało udział po 8 najlepszych zawodników Śląska w sezonie 2012/13. W kategorii młodzików Kinga Furtak zajęła drugie miejsce, zaś w kategorii kadetek zwyciężyła Karolina Tokarczyk. Z kolei wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Adam Ramenda, którego status zawodnika MKS-u jest w ciągłym zawieszeniu.

Swoje mecze rozpoczynają również drugoligowcy. W pierwszym meczu sezonu 2013/14 mężczyźni wyjeżdżają do UKS Wolej Ruda Śląska, a kobiety grają u siebie w piątek 13 września o godzinie 18.00 w Sali SP3 Ligota z LKS-em 45 Mikołów Bujaków.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.